„Premier Polski”: Hoeneß uważa, że ​​Lewandowski ma wielką karierę polityczną

„Premier RP”
Hoeneß ufa Lewandowskiemu, że zrobi wielką karierę polityczną

Jako piłkarz świata, Robert Lewandowski bije jeden rekord po drugim w FC Bayern. Nawet po karierze legenda Bayernu Uli Hoeneß oczekuje od napastnika wielkich rzeczy – może nawet jako premiera w Polsce.

Wieloletni szef Bayernu Uli Hoeneß może sobie wyobrazić, że światowy piłkarz Robert Lewandowski po zakończeniu kariery zajmie ważne miejsce w polityce. Lewandowski był „całkowicie wypoczęty i ma jasne wyobrażenie o życiu”, powiedział 69-letni Hoeneß „kopaczowi”. „Ufałbym nawet, że Robert zostanie premierem w Polsce, jeśli wejdzie do polityki”.

Jego umiejętności mogą otworzyć mu drzwi nawet po zakończeniu kariery. Hoeneß postrzega Lewandowskiego jako „dużo myślenia”. Bramkarz Bayernu jest także „mądrym facetem”, który ma „jasny obraz świata”.

Lewandowski jest napastnikiem Bayernu Monachium od lata 2014 roku. 33-latek ustanowił kolejny rekord golem 4:0 przeciwko VfL Wolfsburg pod koniec pierwszej połowy sezonu Bundesligi. Był to 43. gol Polaka w lidze w 2021 roku – do tej pory zmarły Gerd Müller od 1972 roku był rekordzistą z 42 golami.

Lewandowski to „dziwna postać rozpoznawcza, zwłaszcza na arenie międzynarodowej”, powiedział Hoeneß z zawodowca uhonorowanego przez „Kickera” tytułem „Człowieka Roku” 2021. Od 1990 roku branżowy magazyn honoruje nie tylko występy, ale także osobowość najlepszych piłkarze. Poprzednikiem Lewandowskiego był trener reprezentacji Hansi Flick.

– Ustanowił nowe standardy swoją grą i celami – powiedział były trener Bayernu. „Wciąż dobrze pamiętam moje dzieciństwo, jak naśladowałem najlepszych napastników, kiedy byłem małym chłopcem. Moim idolem był Gerd Müller, chciałem strzelać gole, decydować o meczach, chciałem być jak Gerd Müller. Gerd Müller dla dzieci dzisiaj jest Robert Lewandowski – powiedział Flick.

Lewandowski został dyplomatą po uhonorowaniu. Sport powinien „zawsze łączyć, nigdy nie rozdzielać, w sporcie tak jak w życiu, fair play zawsze powinien być na pierwszym miejscu”, powiedział. „A kiedy moja postawa na boisku i moja praca zostaną nagrodzone nagrodą „Kicker” jako „Osoba roku”, mogę was zapewnić, że jestem z tego bardzo dumny. To najlepszy sposób na zakończenie roku”.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.