Sting wyraził swoje poparcie dla Ukrainy mocnym wykonaniem piosenki „Rosjanie”

Sting nagrał nową wersję starej piosenki, która dziś znów nabrała aktualności. Brytyjska gwiazda muzyki, która wystąpi w Kaunas Žalgiris Arena 25 września br., udostępniła na swoim koncie na Instagramie nową wersję swojej znanej piosenki Rosjanie, a także poprosił o przesłanie darowizn do magazynów Help na Ukrainie w Polsce. którego dostawa jest koordynowana z Siłami Zbrojnymi Ukrainy.

„Przez wiele lat, odkąd została napisana, rzadko śpiewałem tę piosenkę, ponieważ nigdy nie sądziłem, że będzie ona ponownie odpowiednia. Ale w świetle krwawej decyzji i żałośnie chybionej przez człowieka, by najechać spokojnego i nie zagrażającego sąsiada, ta piosenka staje się po raz kolejny prośbą ze strony naszej społeczności, by przeciwstawić się Ukraińcom walczącym z tą brutalną tyranią, a także wielu Rosjanom, którzy pomimo groźby aresztowania i uwięzienia, protestują. My wszyscy kochamy nasze dzieci. Stop wojny” – powiedział Sting w filmie w mediach społecznościowych.

Sting – Rosjanie (feat. Ramiro Belgardt):



1984 Piosenka była częścią pierwszego solowego albumu Stinga, The Dream Of The Blue Turtles, i została wydana jako singiel w listopadzie 1985 roku. Utwór, który ukazał się w ogniu zimnej wojny, stał się popularnym hitem. W ubiegły weekend artysta udostępnił nową wersję piosenki „Russians”, którą nagrał z wiolonczelistą Ramiro Belgardtem, który pomagał nagrywać muzykę do wielu znanych filmów, w tym do Gwiezdnych wojen.

Piosenka Stinga „Rosjanie” została zainspirowana twórczością Siergieja Prokofiewa. Wielu uważa, że ​​słynny pianista, dyrygent i kompozytor był kompozytorem rosyjskim, ponieważ urodził się w Imperium Rosyjskim. Ale w rzeczywistości Prokofiew urodził się i wychował na Ukrainie, w małej wiosce Sóntsivka, w powiecie pokrowskim w obwodzie donieckim. To tutaj słynny kompozytor skomponował swoją pierwszą operę w trzech aktach, Velikan.

W 1933, w wieku 42 lat, Siergiej Prokofiew wrócił do Związku Radzieckiego i otrzymał swoje pierwsze zlecenie na stworzenie muzyki do filmu. Tak oto suita symfoniczna Porucznik Kizhe w pięciu częściach (kłamstwo. porucznik Kižė), zabrzmiało w adaptacji powieści Jurija Tynyanowa o tym samym tytule w reżyserii Aleksandra Faintsimmera. Druga część suity, Rzymianie (kłamstwo. Romans) muzyka została wybrana przez Stinga jako główny motyw utworu „Rosjanie”.


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *