T. Eliošius jako pierwszy osiągnął symboliczną setkę – ZAWSZE

Klub piłkarski „Poniewież” – wielkie osiągnięcie symboliczne. Obrońca Tautvydas Eliošius, grający w drużynie czwarty sezon, został pierwszym piłkarzem, który rozegrał co najmniej 100 meczów w koszulce stolicy Auksztaitiji.

Proszę rungtynes ​​​​swój katalog TELŠIAI „Džiugas” Klubo Bronius Vaitiekünas T. Eliošiui simbolinius marškinėlius twój 100 uoju numeriu. Arte greito setki prie Ernestas Veliulis – jis tą transakcją kończy się pasiekti šiemet.

Z tej okazji portal fk-panevezys.lt szerzej omawiał z T. Eliošiusem nie tylko ten sezon, wielkie osiągnięcie, ale także poprzednie etapy pilnowania w innych klubach kraju.

– Jesteś z Ukmergė – miasta, z którego pochodzi wielu zwycięzców mistrzostw Litwy w piłce nożnej i do dziś znany piłkarz, ale od kilku lat żaden zawodnik nie mógł się ujawnić od czasu Ovidijus Verbickas. Jakie są powody ?

– Moim zdaniem brak konstrukcji. Jest „Spartak” z Wiłkomierza, który jest prowadzony przez kilkuosobowych entuzjastów. Dobrowolnie próbują coś zrobić. O ile rozmawiałem z menedżerem, Spartak wyznaczył sobie cele, aby przejść do Premier League przynajmniej za kilka lat.

powinien on didelis postūmis apartament drzwi Ovidijaus Verbicko nėra žaidėjų udostępniać žaistų A lygoje arba Pirmoje lygoje arba jeigu Zaid, dobro od czasu do czasu. Dėl struktura nebuvimo Ukmergės futbol jest atsidūrė savotiškoje stagnacijoje już dešimtį metų arba daugiau netto. Vaikai sportuoja ale to ty grupių neturi gdzie EITI – to Pagrindinis Curtin dalykas.

Przyjrzyjmy się innym klubom, które mają kluby w Lidze A lub Premier League. Młodzi ludzie mogą pomóc im zrobić krok naprzód i przeciwstawić się czemuś. Na przykład „Banga” z Gargždai rozwija wielu lokalnych graczy – tutaj bardzo ważna rzecz.

– Czy Spartaki zapraszają Cię do zespołu pod koniec kariery, nie wyrywaj sobie zębów?

– Kai nie był Boone Laisva dzień sugrįžtu mama į UKMERGĖ jest kai kończy nueinu Visada pasižiūrėti „Spartak” rungtynių. Rozmawiam z lokalnymi graczami, znam ich od dzieciństwa, razem uprawialiśmy sport. Trenowałem przed wakacjami iw ich trakcie.

Tak, przez zęby pytano mnie, kiedy wrócę, czy powinienem przygotować koszulkę w przyszłym roku i tak dalej. Nie ukrywam, że być może kiedyś zagram w Spartacusie w przyszłości. Chciałbym również przyczynić się do rozwoju zespołu w moim rodzinnym mieście.

– Ty i twój brat Tadas nigdy nie spróbowaliście chleba legionisty w swojej karierze, chociaż było wiele okazji do gry w Pakruojis „Kruoja” i innych drużynach. Czy dobrowolnie poszedłeś w tym kierunku, czy też z innych powodów?

– Grając w Kruoję w 2014 roku nie miałem dużo szczęścia. Ostatni mecz sezonu nam nie przeszkadzał i skończyliśmy już na drugim miejscu, ale trener zapytał, kto może grać, a ja powiedziałem, że mogę i że zagram. W tej niefortunnej grze moja noga złamała się i długo się goiło.

Trener pojechał do Kazachstanu i dostałem propozycję zagrania tam, ale miałem kontrakt z Kruoją i stopa jeszcze się nie zagoiła – w styczniu nie mogłem chodzić całkowicie. Przygotowania już się rozpoczęły i zostałam zaproszona, ale nie mogłam chodzić. Reikėjo padaryti Keleti treniruočių to paskui, sake, krakersy gydytis, ale tokios sveikatos Busen nebuvo tikslų ten važiuoti.

Wtedy była taka katastrofa, a później były opcje, były oferty pójścia do polskiej Premier League, ale były ze znakami zapytania, wybrałem też opcje pewniejsze, gdzie jest mniej niepewności. Kiedy Kruoja zbankrutowała w 2015 roku byłam wolna, ale po okienku transferowym zagrałam kolejny mecz i nie mogłam zarejestrować się za granicą – rozmawiałam z trenerem z bułgarskiej Premier League, szczegóły zostały uzgodnione, więc nie było żadnych historii takie awarie.

– Wileński „Žalgiris” dość rzadko zaprasza litewskich graczy z innych klubów w kraju, ale udało się to osiągnąć. Dlaczego osiedlenie się tam nie zajęło więcej czasu?

– Wszystko się ułożyło, była duża konkurencja. Miałem szansę, ale może trener był bardziej pewny siebie z innymi zawodnikami. Myślę, że zabrakło mi też cierpliwości, żeby zapracować na swoje miejsce, ale byłem młodszy i bardziej chętny do gry. Postanowiłem nie czekać długo, porozmawiałem z liderami klubu i postanowiłem odejść.

Neprisimenu laikotarpio twój nuoskauda. trener drużyny buvo Gero lygio. szkice Prisiminus tuos, dziesięć tikrai buvo surinkti įspūdingi žaidėjai est negalima sakyti, jog būčiau nusodintas – buvo daug lygiaverčių futbolininkų.

– Przed przyjazdem do Poniewieża nadal grasz w Jonawę. Zrobiłeś dobrą robotę w 2017 roku, ale później rozegrałeś jeden ze swoich najnudniejszych sezonów. Jakie były powody?

– Buvo bon banguoti metai, znajduje się w viskas gerai ale paskui nusivažiavome. Paskutinio sezon komplektacija Pagal palenisko buvo Gera jest dobre Pagal celu jego projektów turėjome patekti trejetuką Arba w Europos turnyre iškovoti miejsce. Tada klubo investuotojai jest dobre rėmėjai ustawienie kišosi I, žaidimai, słupy trenerių.

Po sezonie 2017 Mindaugas Čepas został zastąpiony, przybył nowy trener – w klubie było dużo zamieszania, a siedziba trenerów i drużyna bardzo się zmieniły w trakcie sezonu. To był ciężki rok, słabo sobie radziliśmy. Szkoda, bo zespół był dobrze skompletowany i wszystko wyglądało obiecująco.

– Dołączyłeś do Panevėžio przed sezonem 2019. Czy trudno było wtedy przyjąć ofertę klubu i czego wtedy się spodziewałeś?

– priimti pasiūlymus obsada nebuvo, weź swoją kartę Manim buvo sukontaktuota IC cale fakt kai „Panevezys” wygrał przed lyga. Tada Paulius Zaid Janusauskas yra mano geras dobrzy przyjaciele, nie twoi juo teko kalbėtis, jis sake, kluby Keli cold tikslus ateičiai Czy zespół kylanti.

Apie to, że jesteśmy kokios kalbėjome Tada buvo strategijos gdy siekiant kilty są norintis tobulėti klubas, šiais dzień praktycznie viskas jest įvyko.

– Z tikėjotės, gdy ilgiau žaisite Panevėžyje z skaičiavote savo sužaistų rungtynių statystycznym artėjant modlić procent?

– W głowie myślałem, że rozegrałem sporo meczów, ale jak dokładnie nie patrzyłem. Atvažiuodamas niekada negali znając kiek užsibūsi ale Kai viskas gerai – mieste jautiesi klub, fakt, że trasa jest wytyczona. To już czwarty sezon i ten czas bardzo szybko minął.

Szczęśliwy zespół wstał. Kiedy przyjechaliśmy, byliśmy nowicjuszami, trochę słabszymi w ramach League A, a teraz zbliżamy się do silniejszych klubów. Ciężki do jog Teko prisidėti pray- jest Pacis, taip pat dotkliwe gdy dobre Miestas prsideda jeśli nie Panevėžio pray- piłki nożnej, ale sport Apskritis. Wsparcie jest bardzo widoczne i znajduje odzwierciedlenie zarówno w boisku, jak i w wynikach.

– „Panevėžys” praėjusiais metais buvo arti when finišuotų pirmame trejete. Co, twój nuomone, pritrūko nosi paskutinėje sezon fazėje buvo daug lygiųjų, który neleido Baigts mistrzostwa aukščiau nei ketvirta miejsce?

– Zatrzymaliśmy się na chwilę. Mecz nie był zły, ale zaczęliśmy utknąć, co mogło przyczynić się do zmęczenia, gdy sezon wszedł w drugą połowę. Nie mieliśmy szczęścia w tej sekcji, przegapiliśmy głupie gole i nie mogliśmy strzelić. Trudno wskazać jeden powód – wszystko się złożyło.

Į Pacis blogiausią barb patekome Pacis netinkamiausiu łańcuch przetoczył Europos konferencija lygoje buvome sportin ze szczupaka.

– Drużyna bardzo się zmieniła poza sezonem – przyjechał nowy trener, a wielu zawodników odeszło. Jakie były oczekiwania przed sezonem 2022 i czy są one spełnione?

– To zabawne, gdy przyjeżdżają zagraniczni gracze, którzy nie są statystykami, a dodatkowo mają duży wkład w wyniki. Każdy wkłada dużo wysiłku w obronę. Zagranie na początku sezonu zajęło mu trochę czasu, ale zrobiliśmy to, pokazaliśmy dobrą grę i nie mam wątpliwości, że będzie się nadal cieszył.

Drużyna zawsze w to wierzy, a szczególnie jeśli chodzi o graczy, którzy tam grają i jakie są możliwości zjednoczenia drużyn. Przed sezonem naprawdę wierzyłem, że możemy przynajmniej grać o medale. W tej chwili jesteśmy w czołówce, ale sytuacja może się bardzo szybko zmienić. Naprawdę nie latamy w przestworzach i sądzimy, że nic nie wygraliśmy – zostało ponad pół sezonu. I nie miałem wątpliwości, zanim mogliśmy walczyć o nagrody, a ta opinia tylko się umacniała.

– Od ponad dekady grasz w lidze litewskiej. Czy liga jest najsilniejsza w historii?

– Trudno powiedzieć, czy jest najsilniejszy, ale tak naprawdę jeden z najsilniejszych – tylko „Jonava” ma teraz ciężej. Drużyny Šiauliai, Gargždai i Telšiai robią dobre wrażenie i nie ma łatwych meczów. Ponadto, zamiast dwa lub trzy, pięć lub sześć drużyn twierdzą, że na podium. Sezon jest bardzo ciekawy i powinien się spodobać widzom – można spodziewać się wielu nieoczekiwanych rezultatów.

FKPanevėžys.lt

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.