Tinklininkai A. Rumševičius is T. Staševičius – kuruthi „Futures” turnyre Lenkijoje

Arnas Rumševičius i Tomas Staševičius zajęli czwarte miejsce w turnieju tenisa plażowego mężczyzn z cyklu „Beach Pro Tour Futures” w Warszawie (Polska), a Arturas Vasilievas zajął czwarte miejsce przed Robertasem Juchnevičiusem – podaje federacja Lietuvos tinkinliio.

R. Juchnevičius pomyślnie rozpoczął fazę grupową dla wicemistrza Lietuvos A. Vasiljevasa. W grupie B zwyciężyli w Polsce, następnie na Ukrainie i zajęli pierwsze miejsce, co pozwoliło im dostać się do finału.

A. Rumševičius i T. Staševičius wygrali półfinał grupy C ze swoimi norweskimi przeciwnikami, ale w finale 0:2 (12:21, 18:21) pokonali Łotysze Ardžius Bedričius i Artur Rinkevičius. Z tego powodu Litwini musieli rozpocząć play-offy od pierwszej rundy.

W pierwszej rundzie kwalifikacyjnej A. Rumševičius i T. Staševičius 2:1 (14:21, 21:12, 15:10) pokonali Czechów Jakubą Valą i Adamą Stočeką i weszli do finału.

Zawodnicy Lietuvos walczyli o miejsce w półfinale. Tym razem derby Litwy A. Rumševičius z T. Staševičiusem w 31 min. 2:0 (21:12, 21:15) R. Juchnevičių objął prowadzenie nad A. Vasiljevą.

Nawet jeśli A. Rumševičius ma dwa medale, to T. Staševičiusowi potrzeba przynajmniej jednego zwycięstwa. W półfinale przegrali 0:2 (12:21, 15:21) z Łotyszami A. Bedričiusem i A. Rinkevičiusem, a w mniejszym finale 0:2 (18:21, 15:21) nie zrobili tego nie doczekają powrotu przeciwko Suomi Santerą Sireną i Jyrki Nurmineną.

Nepavyko turnyre triumfuoti jest łotewski. A. Bedritis su A. Rinkevičiumi finał 1:2 (21:13, 15:21, 10:15) Norweskim faworytem Markus Moliu jest Nusileido Jo Gladsoy’ui Sundei.

A. Rumševičius to T. Staševičius w tym turnyre pelnė 280, a A. Vasilijevas to R. Juchnevičius – 240 punktów w światowym rankingu.

Karolis Palubinskas i Mantas Donėla nie pokonali w tym turnieju bariery kwalifikacyjnej.

Cena Turnyro znaleziona sudo 5 tys. euro.