Urzędnicy w Polsce: system pomocy uchodźcom zostanie uszczelniony

W ten wtorek w rozmowie z agencją PAP szef polskiego MSW jest wiceministrem administracji, pełnomocnikiem rządu ds. uchodźców wojennych. na Ukrainie Pawełas Szefernaker jest potrzebny.

„W Polsce jest obecnie ponad 100 tysięcy ludzi uchodźcydlatego musimy stworzyć warunki, które pozwolą tym ludziom jak najlepiej się przystosować” – mówili urzędnicy.

„Lenki jest otwarty na uchodźców, chce ich wspierać, więc nie akceptuje, gdy są ludzie, którzy w pewien sposób oszukują ten system. Jeszcze bardziej go zaostrzymy, gdy nie będzie patologii związanych z wydatkowaniem środków”, podkreślił P. Szefernakeris.

Ale według niego w ośrodkach zbiorowych mieszka około 80 000 osób. na miliony Ukraińców, powinni również przyczyniać się do ich utrzymania.

Przedstawiciel rządu zaznaczył, że w związku z kryzysem gospodarczym utrzymanie tych osób staje się coraz droższe. Kartu jis pobrėšė, podczas gdy już ponad połowa z nich podjęła legalną pracę w Lenkijoje.

Według P. Szefernakerio, 1 dzień nadchodzącego roku. osoby mieszkające w tych ośrodkach dłużej niż 120 dni muszą zapłacić 50%. wydatki ich spadkobierców. Wiceministrowie określą, kiedy Ukraińcy uciekający przed wojną będą mogli bezpłatnie mieszkać w ośrodkach przez 120 dni.

Według oficjalnych danych w Polsce oficjalnie zatrudnionych jest ponad 430 tys. osób. ukraineičių, atvyusių į Lenkija po vasario 24 d.

Zabrania się kopiowania tekstu niniejszego newsa bez pisemnej zgody ELTA.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *