Wiadomości o piłce ręcznej: Niemcy wyraźnie wygrywają z Wyspami Owczymi | wiadomości o piłce ręcznej

Wypełniony obowiązek, bilet na Mistrzostwa Świata pod ręką: niemieccy piłkarze ręczni mogą spokojnie zaplanować Mistrzostwa Świata.

Podopieczni trenera reprezentacji Alfreda Gislasona wygrali pierwszy mecz eliminacji Mistrzostw Świata z Wyspami Owczymi 34:26 (17:11) i teraz mają największe szanse na awans do styczniowego turnieju 2023 w Polsce i Szwecji.

Najlepszymi strzelcami Niemiec przed 5121 kibicami w Kilonii byli Lukas Zerbe, Kai Häfner, Luca Witzke i Marcel Schiller z pięcioma golami każdy. Bramkarz Andreas Wolff również imponował wieloma interwencjami. Ostateczna decyzja o udziale w mundialu zapadnie w meczu rewanżowym w sobotę (20:00)zdf.de) w Tórshavn.

Wolff kieruje Niemcy na właściwy tor

Chociaż kapitan Johannes Golla and Co. nie zawsze był solidny w obronie i czasami zachowywał się zbyt niezdarnie w ataku, bramkarz Wolff zapewnił swojej zreorganizowanej i odmłodzonej drużynie dużo bezpieczeństwa. Również dzięki czasami spektakularnym interwencjom mistrzów Europy z 2016 roku, Niemcy prowadziły od pierwszej minuty i nadal powiększały swoją przewagę.

„Zainwestujemy wszystko, aby rozwiązać zadanie przeciwko Wyspom Owczym przed własną publicznością, abyśmy mogli zabrać ze sobą poduszkę do gry wyjazdowej” – powiedział Gislason, po czym wrócił do swojego dawnego miejsca pracy. Niemiecka drużyna pozwoliła, by słowa podążały za poczynaniami trenera.

Podczas gdy Wolff uratował dziesięć piłek w samej tylko pierwszej połowie, dziewięciu różnych graczy było na liście najlepszych strzelców aż do przerwy. Niemniej jednak dyrektor sportowy DHB, Axel Kromer, był tylko częściowo zadowolony z wyglądu drużyny DHB. – Sześć goli w przerwie w eliminacjach Mistrzostw Świata – jesteśmy z tego zadowoleni – powiedział Kromer w przerwie. Sport1: „Nasza obrona nie była dobra. Możemy być szczęśliwi, że Andreas Wolff stawił tak dobry opór.”

Młody Witzke i Knorr z dobrym występem

Młody Witzke zdobył więcej punktów jako rozgrywający 23-latek z Lipska nie tylko błyszczał jako dokładny przykład do naśladowania, ale także wielokrotnie stwarzał zagrożenie bramkowe. Młody Juri Knorr, który nie był brany pod uwagę w Mistrzostwach Europy w styczniu, również był w stanie odcisnąć swoje piętno po tym, jak został zastąpiony i był pod wrażeniem ogromnej siły w pojedynkach.

Ponadto, ponieważ niemiecka drużyna miała teraz większy dostęp do pleców, rysy twarzy Gislasona wyraźnie się rozluźniły. Islandczyk, który poprowadził THW Kiel do 20 (!) tytułów w swoich jedenastu latach spędzonych na fiordzie do 2019 roku, świętował każdą udaną akcję z zaciśniętymi pięściami. Tak wyobrażał sobie powrót na zawsze do swojej sportowej ojczyzny.

Oprócz prawie pewnego biletu na Mistrzostwa Świata, oczywisty sukces ma jeszcze jedną zaletę: Gislason może wykorzystać sobotni rewanż w Torshavn jako kolejny mecz testowy w konkurencyjnych warunkach dla swojego niedoświadczonego na arenie międzynarodowej składu. Ze względu na EM 2024 u siebie, do którego Niemcy są już zakwalifikowane jako gospodarz, będzie to ostatecznie ostatni obowiązkowy mecz dla DHB przed turniejem Pucharu Świata w styczniu 2023 roku w Polsce i Szwecji.

GRA KRÓTKOMETRAŻOWA

Niemcy – Wyspy Owcze 34:26 (17:11). – Gole: Häfner (5), Schiller (5/5), Witzke (5), Zerbe (5), Kühn (4), Golla (2), Knorr (2), Drux (1), Ernst (1), Kohlbacher (1), Köster (1), M’bengue (1), Mertens (1) dla Niemiec – Ellefsen (5/2), Hoydal (4), West (4), Johansen (3), Mikkelsen (2) , Mortensen (2), Nielsen (2), Gunnarsson (1), Krough (1), Mittun (1), Poulsen (1) dla Wysp Owczych. – Sędziowie: Davor Loncar/Zoran Loncar (Chorwacja). – Widzowie: 5121