Wiadomości piłkarskie: Rosja walczy z zakazami FIFA i UEFA | wiadomości piłkarskie

Rosyjski Związek Piłki Nożnej apeluje do CAS przeciwko wykluczeniu z Mistrzostw Świata 2022 w Katarze przez FIFA oraz ze wszystkich europejskich rozgrywek klubowych przez UEFA.

We wtorek Międzynarodowy Trybunał Arbitrażowy ds. Sportu potwierdził otrzymanie odpowiedniego sprzeciwu, który stowarzyszenie ogłosiło już w ubiegły czwartek.

Rosja podkreśliła swoją prośbę o zniesienie zakazów i wykluczenie wszystkich drużyn ze wszystkich rozgrywek. Między innymi Spartak Moskwa został wyrzucony z Ligi Europy, więc ich przeciwnicy RB Lipsk są już ćwierćfinalistami.

Rosja nie widzi „podstawy prawnej”

Najbardziej ucierpiała reprezentacja Rosji, która 24 marca powinna była zmierzyć się z Polską w barażach mistrzostw świata. Jednak kraj został zakazany we wszystkich zawodach w odpowiedzi na inwazję na Ukrainę. Polscy przeciwnicy już zapowiedzieli, że nie zagrają z Rosją w barażach.

Z punktu widzenia związku nie ma „podstawy prawnej” dla decyzji FIFA i UEFA. Decyzję podjęto „pod presją” przeciwnych stowarzyszeń i nie pozwolono nam prezentować własnego stanowiska.

SID

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.