Wiadomości transferowe: Zaproponowano specjalne okienko transferowe dla ligi rosyjskiej | wiadomości piłkarskie

W związku z wojną Rosji na Ukrainie, Polski Związek Piłki Nożnej wezwał do nadzwyczajnego okna transferowego dla piłkarzy ligi rosyjskiej.

Jak? „Albo” co? Opiekun podał w czwartek, że polski związek złożył do światowej władzy FIFA propozycję umożliwienia graczom w lidze zmiany klubów. Rosyjskie drużyny zostały wykluczone z rozgrywek międzynarodowych z powodu ataku na sąsiedni kraj.

Trenerzy Gisdol & Farke już opuścili kluby

Niemieccy trenerzy Markus Gisdol (Lok Moskwa) i Daniel Farke (Krasnodar) opuścili już swoje kluby i nie chcą już pracować w Rosji. Gracze powinni teraz mieć tę opcję i mieć możliwość zmiany przed otwarciem okna transferowego tego lata. Ze względu na sankcje gospodarcze nałożone na Rosję klubom może być trudno płacić swoim zawodnikom.

W środę ten krok postawił także międzynarodowy związek piłkarzy Fifpro, który prowadzi już rozmowy z FIFA i ligami – powiedział. Ponadto Fifpro zażądało, aby zagraniczni specjaliści w Rosji korzystali ze specjalnego prawa do wypowiedzenia, a tym samym z bezpłatnego transferu.

dpa

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *