Wyniki Pucharu Świata w skokach narciarskich 2021/22: Hörl wygrywa Puchar Świata w skokach narciarskich w Wiśle – Geiger broni żółty

Niemieccy skoczkowie narciarscy udają się do Wisły w Polsce na trzeci weekend Pucharu Świata w tym sezonie, gdzie oprócz skoków indywidualnych w planie jest także pierwsza decyzja drużynowa zimy. Wszystkie wyniki Pucharu Świata w Skokach Narciarskich są dostępne tutaj.

Jak Markus Eisenbichler radzi sobie na mundialu w Wiśle?
Obraz: dpa

Kalendarz nowego sezonu skoków narciarskich 2021/2022 został ustalony. Skoczkowie narciarscy będą w Wiśle w dniach 3-5 grudnia. Z sześcioma zawodnikami DSV rywalizuje w kolejnej stacji Pucharu Świata w Wiśle, gdzie rozgrywane są pierwsze w tym sezonie zawody drużynowe. Drużyna niemiecka jest prowadzona przez lidera klasyfikacji generalnej Pucharu Świata Karla Geigera i Markusa Eisenbichlera, którzy niedawno stanęli na podium w fińskiej Ruce. W niemieckiej drużynie znaleźli się również Andreas Wellinger, Stephan Leyhe, Pius Paschke i Constantin Schmid. Jak DSV-Adler poradził sobie na mundialu w Wiśle, dowiesz się z naszego paska wyników.

Przeczytaj także: Więc możesz zobaczyć na żywo męską skocznię narciarską z Wisły

Kalendarz FIS Pucharu Świata w skokach narciarskich w Wiśle (Polska)

Przestarzały początek dyscyplina
piątek 03 grudnia 2021 16:45 i 18:00 Trening (dwie rundy) i kwalifikacje mężczyzn
sobota, 4 grudnia 2021 16:30. rywalizacja zespołowa
niedziela, 5 grudnia 2021 16:00 Konkurs indywidualny

Puchar Świata w Skokach Narciarskich Mężczyzn 2021/21 w Wiśle: Przegląd wszystkich aktualnych wyników dla Polski

Kto leci do zwycięstwa w Wiśle? Wszystkie wyniki z kwalifikacji Polski, zawodów indywidualnych i zawodów drużynowych można znaleźć tutaj w naszym pasku wyników.

+++ 5 grudnia 2021: Hörl wygrywa Puchar Świata w skokach narciarskich – czwarty skrzypek broni żółtego +++

Mistrz świata w skokach narciarskich Karl Geiger przegapił kolejne miejsce na podium Pucharu Świata w Wiśle, ale obronił żółtą koszulkę jako lider w klasyfikacji generalnej. Po skokach na 117 i 123 metry 28-latek z Oberstdorfu zajął w niedzielę czwarte miejsce. Geigera pokonali Austriak Jan Hörl, Norweg Marius Lindvik i Austriak Stefan Kraft. Markus Eisenbichler (120,5 i 119,5 metra) na piątym miejscu i Pius Paschke (119 i 120,5 metra) na siódmym miejscu uzupełnili dobry wynik drużyny niemieckiej. Były to pierwsze zawody tej zimy bez niemieckiego skoczka na podium.

W sobotę niemieccy skoczkowie narciarscy na czele z Geigerem i Eisenbichlerem zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym. Po słabym pierwszym okrążeniu zwycięscy Austriacy mieli niecałe 20 centymetrów straty. Mecz u siebie w Klingenthal jest w programie reprezentacji Niemiec w przyszły weekend.

+++ 5 grudnia 2021: mistrz olimpijski w skokach narciarskich Wellinger z numerem zero w Wiśle +++

Mistrz olimpijski w skokach narciarskich Andreas Wellinger miał rozczarowujący weekend w Wiśle. Po tym, jak 26-letni Bawarczyk nie został uwzględniony w sobotnim konkursie drużynowym, w niedzielę opuścił drugą serię 30 najlepszych skoczków. Jego skok na 111 metrów wystarczył na 37. miejsce, Stephan Leyhe (31.) również się poddał. W kwalifikacjach w piątek wieczorem Wellinger był ósmy, jego były trener Werner Schuster nazwał jego próbę Eurosport „bardzo dobrze”. W niedzielę nie było ich wielu. Niemiecki mecz u siebie w Klingenthal czeka na przyszły weekend.

+++ 4 grudnia 2021: niemieccy skoczkowie narciarscy zajęli drugie miejsce w konkursie drużynowym +++

Niemieccy skoczkowie zajęli drugie miejsce w drużynowych zawodach w Polsce, na co wpływ miały trudne warunki wietrzne. Pius Paschke, Stephan Leyhe, Markus Eisenbichler i ostatni skoczek Karl Geiger zostali w sobotę nieznacznie pokonani przez zwycięskich Austriaków w Wiśle. Po pierwszej kolejce kwartet trenera kadry narodowej Stefana Horngachera był nadal na czwartym miejscu. Trzecie miejsce zajęła Słowenia w emocjonującej rywalizacji.

Po pierwszym konkursie drużynowym zimy olimpijskiej, w najbliższą niedzielę rywalizacja będzie kontynuowana w konkursie indywidualnym. W czterech dotychczasowych konkursach indywidualnych Geiger i Eisenbichler zapewnili niemieckiej drużynie pięć miejsc na podium.

+++ 3.12.2021: Geiger awansuje na drugie miejsce w kwalifikacjach – wszyscy Niemcy zakwalifikowani +++

Austriak Jan Hörl wygrał kwalifikacje po skoku na 129 metrów (138,7 punktu). Ostatecznie Karl Geiger zajął drugie miejsce z 134 metrami (137,7 punktu). Norweg Marius Lindvik uplasował się na trzecim miejscu z 132 metrami (137,6 pkt). Stephan Leyhe, Pius Paschke, Andreas Wellinger i Constantin Schmid również mieli szczęście: wszyscy niemieccy zawodnicy byli w stanie się zakwalifikować.

Paschke pokazał się dobrze na czwartym miejscu i zaoferował się swoim występem na jutrzejszy konkurs drużynowy. Do pierwszej dziesiątki wszedł również Andreas Wellinger, który zajął ósme miejsce. Constantin Schmid finiszował na jedenastym miejscu, a na dwunastym miejscu uplasował się jego kolega z drużyny Stephan Leyhe. Markus Eisenbichler musiał przyznać się do porażki na 33. miejscu.

+++ 3 grudnia 2021: Cene Prevc wygrywa w drugiej sesji treningowej +++

Cene Prevc udało się przekonać podczas drugiego treningu. Słoweniec pozostawił rywala w tyle, skokiem na 129 metrów (80,1 punktu). Solidne drugie miejsce zajął Austriak Jan Hörl z 123,5 metra (77,1 pkt). Trzecie miejsce zajął Norweg Marius Lindvik z 127,5 metra (75,3 pkt). Najlepszym zawodnikiem z Niemiec był Stephan Leyhe, który zajął siódme miejsce.

+++ 12.03.2021: Kamil Stoch najlepszy skoczek w pierwszym treningu +++

Kamil Stoch pokonał konkurencję mocnym skokiem na 128 metrów (86,8 punktu) w pierwszej sesji treningowej. Na drugim miejscu uplasował się Norweg Marius Lindvik z wynikiem 131,5 metra (86,4 pkt). Słoweniec Anze Lanisek zajął trzecie miejsce z 122 metrami (80,2 punktu). Najlepszym orłem DSV był Pius Paschke na piątym miejscu.

podążać Aktualności.de już w Facebook oraz youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy, wspaniałe konkursy i bezpośrednią linię do redaktorów.