Bayern chce strzelić „więcej goli”.

Bayern chce być bardziej zmienny w ataku po odejściu Lewandowskiego. (Zdjęcie: dpa)
(Zdjęcie: Hendrik Schmidt/dpa)

Monachium – Po odejściu najlepszego strzelca Roberta Lewandowskiego do FC Barcelony, mistrzowie Niemiec w piłce nożnej Bayern Monachium chcą zmienić swój styl ofensywny.

„Musimy strzelać gole w inny sposób. Z wyjątkiem Erica Maxima Choupo-Moting i Joshuy Zirkzee, nie mamy już klasycznego zawodnika celującego” – powiedział trener Julian Nagelsmann w wywiadzie dla „Frankfurter Allgemeine Zeitung”. .

35-latek ma pomysł, jak nadrobić brakujące bramki Polaka. – Wszyscy muszą się więcej ruszać. Ale widzę też szansę: możemy stać się bardziej zróżnicowani. Strzeliliśmy pięć goli w Superpucharze Lipska – powiedział Nagelsmann, który już widział dobre perspektywy w wygranym zwycięstwie. 5:3 w pucharze zwycięzca.

Przed pierwszym występem Bayernu dzisiejszego wieczoru (20.30/sob.1 i DAZN) w Bundeslidze, Nagelsmann mówił także o osobistych zmianach w stosunku do poprzedniej serii. „W ciągu ostatniego sezonu nauczyłem się jeszcze więcej, jak ważne jest zrozumienie każdej postaci w zespole – czasami nawet ważniejsze niż nauczanie taktyki” – powiedział.

© dpa-infocom, dpa:220804-99-277778/2

Patricia Marsh

„Dożywotni gracz. Fanatyk bekonu. Namiętny introwertyk. Totalny praktyk Internetu. Organizator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.