Coraz więcej nielegalnych uchodźców przybywa do Brandenburgii przez granicę z Polską

BerlinWedług raportu liczba nielegalnych przejść granicznych na granicy polsko-niemieckiej gwałtownie rośnie. Według wstępnej oceny Federalnego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych w Brandenburgii w pierwszej połowie września zarejestrowano 400 osób, które nielegalnie wjechały do ​​kraju, jak podało w środę badanie rbb24.

Według doniesień przez cały sierpień było też 400 osób. Według informacji RBB, w miniony weekend w okolicach Frankfurtu nad Odrą dokonano kolejnych 125 odkryć. Miasto nad Odrą znajduje się obecnie w centrum nielegalnej imigracji przez Białoruś i Polskę do Niemiec. Według policji federalnej około 75% zidentyfikowanych migrantów stwierdziło, że wcześniej wjeżdżali do kraju przez Białoruś lub Litwę i Polskę.

Polski rząd: wina lidera Łukaszenki

Według raportu większość uchodźców przybywających w ten sposób do Brandenburgii to obywatele Iraku. Policja Federalna dostrzega związek między sytuacją na granicy polsko-niemieckiej w Brandenburgii a sytuacją na granicy polsko-białoruskiej. Namioty i toalety dla przybywających uchodźców zostały już ustawione na terenie Inspektoratu Policji Federalnej we Frankfurcie nad Odrą.

Polski rząd oskarża rząd białoruskiego przywódcy Aleksandra Łukaszenki o zorganizowane sprowadzanie uchodźców na zewnętrzną granicę UE. Stamtąd wielu próbuje dostać się do Niemiec.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.