Francja w 1/8 finału, Argentyna wciąż mają szanse

Reprezentacja Francji jest pierwszą drużyną, która awansowała do 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. Obrońca tytułu świętował zwycięstwo w drugiej rundzie eliminacyjnej z Danią 2:1 (0:0) i tym samym jest na początku 1/8 finału.

Na oczach 42 860 widzów w Doha Kylian Mbappé strzelił gole dla Francji w 60. i 86. minucie. Andreas Christensen (68) strzelił gola, by wyrównać dla Duńczyków, którzy mimo porażki wciąż mogą awansować.

W ostatnim meczu dnia Lionel Messi i Enzo Fernández uratowali innych argentyńskich faworytów przed wczesnym wyjściem. Supergwiazda Paris Saint-Germain zdobyła ważne prowadzenie w 64. minucie w wygranym 2:0 (0:0) meczu z Meksykiem przed 88 966 fanami na wypełnionym po brzegi stadionie Lusail w sobotnią noc. Fernández strzelił gola, doprowadzając wynik do 2: 0 (87.).

Dzięki pierwszemu zwycięstwu w turnieju Polska może liczyć na miejsce w 1/8 finału. Drużyna skupiona wokół supergwiazdy Roberta Lewandowskiego wygrała w sobotę 2:0 (1:0) z Arabią Saudyjską. Na oczach 44 259 widzów w Al-Rajjan Piotr Zieliński w 39. minucie i były napastnik Bayernu Lewandowski (82.) strzelili gole dla Polaków, którzy prowadzą w tabeli grupy C z czterema punktami. Ostatnim przeciwnikiem rundy wstępnej w najbliższą środę jest Argentyna (3 punkty). Arabia Saudyjska (3) spotyka się następnie z Meksykiem (1).

Grupa D

We francuskiej grupie D Australia może liczyć na miejsce w 1/8 finału po raz pierwszy od 16 lat. Socceroos wygrali swój drugi mecz grupowy z Tunezją 1:0 (1:0) w sobotę i mają trzy punkty w ostatnim dniu gry. Tunezja ma tylko jeden punkt i musi w końcu zmierzyć się z broniącą tytułu Francją.

Trener reprezentacji Niemiec Hansi Flick nadal wierzy w swoją drużynę przed niedzielnym wybuchowym pojedynkiem grupowym z Hiszpanią. „Nie widzę żadnego strachu w drużynie. Drużyna ma tak duże doświadczenie, skład jest takiej jakości, że chodzi tylko o oczekiwanie na mecz” – powiedział Flick w wywiadzie dla programu sportowego ARD w sobotę. „Pod koniec dnia musisz spróbować uzyskać jak najlepszy występ przeciwko silnym Hiszpanom i do tego właśnie powołany jest zespół” – powiedział Flick, dodając: „Myślę, że zespół nie może się tego doczekać”.

Flick pojawił się sam na obowiązkowej konferencji prasowej. Nie chcieli oczekiwać, że jakikolwiek zawodnik będzie jechał z obozu treningowego do oficjalnego centrum medialnego, tak zdumiewający był podany przez trenera narodowego powód nieobecności zawodnika, która jest niedozwolona przez przepisy FIFA. Niemieckiemu Związkowi Piłki Nożnej grozi teraz grzywna.