„iAmphibia” kuruthasis žygis – na piechotę płyną kajaki po rzece Ančios

FOTO: Edita Janulynienė

W tegorocznych planach stowarzyszenia organizatorów wycieczek z przewodnikiem „Olita Orany” dla zaawansowanych turystów wodnych dostępnych jest pięć wycieczek w formacie „iAmphibia”.

W ubiegłą niedzielę odbyła się czwarta wycieczka alytiškių zorganizowana przez „iAmphibia Ančia”.

W Lenkach na Białorusi znajduje się Lietuvos pasienyje, niedaleko Kapčiamiescio, 40 entuzjastów aktywności fizycznej zbiera się nie tylko z Ołtarza, ale także z Wilna, Kowna, Mariampola, Rumszyszki.

„Teraz jest sezon świąteczny, ludzie wyjechali na dłuższe wakacje nad morze i gdzie indziej, więc pogoda nie była zbyt słaba.

Kapčiamiescio seniūnijoje, Pinčiaragio gyvenvietje, położone 12 tysięcy lat temu. tetu, palikome mašina ir, pasidairydami po sodybas, miestelė, leidomės į 12 km zygį pieszo.

Ponieważ nie jesteśmy sportowcami, nie dążymy do wyników, więc przez pół godziny spacerowaliśmy spokojnie, wybierając jagody, jagody i jagody.

Gdy dotarliśmy do wsi Jezdo, zadęliśmy w trąbę, ubraliśmy się i usiedliśmy przed 20 turystami.

Plaukome Baltojų Ančia, ištekančioje iš Ančias ežero, 4-godzinna turystyczna laukų žygis” – powiedział główny organizator imprezy, założycielem stowarzyszenia „Olita Orany” jest prezes Daividas Pinkevičius.

Cały dzień poświęcony był aktywnemu uprawianiu sportu: start został podany o godzinie 9 rano. 30 minut. o zakończone o 17:30

W czasie suchej pory rejsu odbyło się wiele lekcji w wodzie: jak rozpalić ogień bez ognia, jakie materiały wybrać, jak z niewielką siłą otworzyć odwróconą łódź, jak korzystać z poduszek powietrznych, które tworzą się podczas łódź wywraca się w jeziorze.

Lekcje prowadził specjalista od strzelania Girmantas Siliūnas.

Wszyscy byli pod ogromnym wrażeniem krętej Baltoji Anča, której dno pokryte jest białym piaskiem.

Entuzjaści szukali nie lada wyzwania, išbandymai, to był rodzaj duathlonu, więc tym razem nie było dzieci, uczestniczyli dorośli w każdym wieku.

Žygis jest w odległości spaceru kajakarz wszyscy bardzo to lubią, witaj gyvensenos puoselėtojai mūsų slušinėjo, kiedy będzie piąta wycieczka.

Oczywiście będzie to: albo pod koniec lipca, albo w sierpniu” – mówi žygyje dalyvęs ir badarę su lekarka dziecięca Aldona irklavęs D. Pinkevičius, która jest wielką fanką balonów na ogrzane powietrze, a w przyszłym tygodniu będzie sędzią na mistrzostwach biegunów balonów na ogrzane powietrze.

Projekt „Sport – zdrowie jest źródłem wiedzy dla wszystkich” realizowany przez VšĮ „Sporto leidinių grupė” jest finansowany przez Sporto rēmimo fondo lēšomis, którym zarządza Fundusz Zmiany Edukacyjnej.

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.