Jak na trybunach, jak na boisku: Lenka kpiła z opozycji „Kauno Žalgirio”

Rewanżowy mecz „Lech” wygrał w czwartek wynikiem 2:1 (1:0).

Pierwszy gol padł w 14. minucie, kiedy Filipas Marchwinskis głową skierował piłkę do siatki obok bramki gospodarzy.

Tuo metu į twarzą w twarz Napastnik „Kauno Žalgirio” Antonui Fase z Holandii nie przedarł się przez ostatnią barierę po znokautowaniu bramkarza drużyny przeciwnej Bartoszy Mrożka. Strzał Grato Sirgėdo z dużej odległości był imponujący, ale niecelny.

W przerwach grupa A. Fase, auklėtiniai Mariausa Stankevičiausa starają się wyraźnie wywierać presję na przeciwnikach. Jednak pod koniec meczu ci ostatni demonstrują swoje mistrzostwo organizując precyzyjny kontratak, który zatrzymując Edvinasa Kloniūnasa otrzymuje żółtą kartkę i znajduje się 11 metrów od własnej bramki.

W miejscach publicznych joyousi ostatnie zrealizowane gangi Arturasa Sobiechasa osiągnęły szczyt, wkrótce konstrukcja drzwi zostanie ponownie posrebrzona przez Nikę Kvekveskiri.

Ostatni punkt padł w doliczonym czasie gry: Adrielis Ba Loua początkowo podwoił prowadzenie gości, ale Karolis Uzėla odmówił mu celnego strzału.

„Kauno Žalgiris” 1 – 2 „Lech”
14′ [0 – 1] Filipa Marchwińska
90+2′ [0 – 2] Adriel Ba Loua
90+5′ [1 – 2] Karolis Uzeela
82′ Arturas Sobiechas („Lech”) spudłował 11m

Bronziniusowi Lenkijosowi, zwycięzcy mistrzostw w Kownie, dopingowało około tysiąca poznańskich kibiców, którzy przed meczem zorganizowali wielką procesję na stadiony im. S. Dariausa i S. Girėno.

Prawdą jest, że Kaunianie na trybunach byli głośniejsi niż zwykle, nawoływani przez setki „Žalgirio” przedstawicieli grupy dowodzenia „Green White Boys” i zwykłe okrzyki areny „Žalgirio”.

Primename, gdy gospodarze wygrali 3:1 w pierwszym meczu pomiędzy Poznaniem.

„Lech” trzecia tura eliminacji Konferencių lygos 10 sierpnia to 17 dni. puchar z Trnavos „Spartak” (Słowacja), który pokonał Kekavos „Auda” (Łotwa) z wynikiem 5:2.

W zeszłym sezonie „Lech” nukeliao iki Konferencių lygos kuurthfinalio, gdzie we Florencji pokonali „Fiorentinę” (Włochy). Z kolei „Kauno Žalgiris” zakończył swój międzynarodowy występ na Lietuvos Championship, gdzie radzi sobie dobrze, zajmując piąte miejsce.