Klaipėdaiečiai skynė pergales w Lenkijoje znajdują się w Szawlach

W polskim turnieju, w którym uczestniczyli przedstawiciele 13 różnych krajów, naszym udało się zdobyć dwa trzecie miejsca.

W grupie do 66 kg na 30 uczestników wystartował Arnas Draugelis. Odniósł pięć zwycięstw: pokonał Greka, Polaka, Ukraińca i dwóch Łotyszy oraz jedną porażkę z reprezentantami Lenkijosa.

Brązowy medal zdobył Jonas Rudavičius, który walczył w kategorii wagowej do 120 kg. Wygrał trzy walki (įvičia slovaką, rumuną ir lenką) i kartu suklupo (nusileido lenkui).

Na Mistrzostwach Młodzieży odbywających się w Szawlach, z braku środków finansowych, zorganizowano tylko jedną drużynę z Kłajpedy – 9 zawodników.

Uwaga: w Wilnie, Kownie, Kelmės, Raseinių, Pagėgių, Šiaulių, Vilkaviškio i Radviliškio jest nie więcej niż 100 żółtych kartek. W tych zawodach Kłajpedzianie zdobyli 5 medali.

Pierwsze miejsca zajmują Emilis Rekašius (dwa po 42 kg) i Simas Petrutis (dwa po 63 kg). Pozostała dwójka to Gytis Balčys (dwóch po 100 kg), a trzech – Erika Stankejeva (dwie po 42 kg) i Andrej Samoilov (dwie po 54 kg).

Podczas zawodów nagrodzono najlepszych trenerów – pierwsze miejsce zajął Oleg Voitechovski z Kłajpedy, drugie miejsce Joni Jurkyn z Vilkaviškio, trzecie miejsce Renat Dijoku z Šiaulių.