Koncerty Rogera Watersa odwołane – Wiadomości z Südtirol

Tauron Arena w Krakowie odwołała koncerty Rogera Watersa, współzałożyciela Pink Floyd. Wcześniej krytykowano komentarze artysty na temat wojny na Ukrainie. Waters napisał list otwarty do Oleny Zełenskiej, pierwszej damy Ukrainy. Zachęcał w nim do nakłonienia Wołodymyra Zełenskiego do „obrania innej drogi” i krytykował Zachód za zbrojne wspieranie Ukrainy.

„Live Nation Polska i Tauron Arena Kraków odwołały koncert Rogera Watersa” – poinformowali organizatorzy w oświadczeniu zamieszczonym na stronie internetowej obiektu, nie podając przyczyny odwołania. W sobotę jednak polska państwowa agencja informacyjna PAP poinformowała, że ​​dyrekcja Watersa odwołała koncert bez wyjaśnień, podała Tauron Arena.

W odpowiedzi na pismo Watersa, Rada Miasta Krakowa ma w środę głosować nad uchwałą, która ogłosi Waters „persona non grata”. Polska uważa się za jednego z najbliższych sojuszników Kijowa.

Waters powiedział w poście w mediach społecznościowych, że ani on, ani jego management nie odwołał koncertów i skrytykował radnego Łukasza Wantucha za głosowanie, by uznać go za niepożądanego w mieście. Chciał nakłonić wszystkich zaangażowanych w wojnę na Ukrainie do pracy na rzecz pokoju i teraz był za to atakowany. „Jeśli pan Łukasz Wantuch osiągnie swój cel i moje koncerty w Krakowie zostaną odwołane, będzie to dla mnie smutna strata, ponieważ bardzo chciałem podzielić się moim przesłaniem miłości z Polakami” – powiedział Reuterowi muzyk.

Od: APA/Reuters

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *