Krajowy sukces na Europejskich Igrzyskach Multisport

Ádám Varga nie mógł zdobyć bardziej przekonującego złotego medalu w jednej ze sztandarowych dyscyplin: odniósł zwycięstwo ze startu i mety w biegu na 500 m mężczyzn na Europejskich Igrzyskach Multisportowych w zawodach kajakowo-kajakowych w Krakowie. Było kilka węgierskich medali do zgarnięcia, raporty mandiner.hu.

Reprezentacja Węgier w kajakarstwie zdobyła w sobotę złoty, srebrny i brązowy medal w biegu indywidualnym na 500 m podczas Igrzysk Europejskich w Krakowie.

23-letnia kajakarka z Honvéd, Dóra Alida Gazsó, która notabene również rywalizowała w czwórkach i deblach z Tamarą Csipes, gdzie zdobyła brąz, była pierwszą, której kibicowano ostatniego dnia. Na swoim ostatnim wyjeździe startowała powoli, ale potem próbowała podążać za duńską liderką Emmą Jörgensen, która objęła prowadzenie i choć pozbyła się rywalek, udało jej się utrzymać drugie miejsce. , 15-setnych części sekundy do tyłu.

Największy faworyt Węgier w sobotnim finale, Ádám Varga, rozpoczął dzień jak rakieta, a jego rywale musieli uważać na resztę stawki. Wziął bardzo imponujący tricolor, aby zakończyć zwycięsko. Na ubiegłorocznych mistrzostwach Europy zajął drugie miejsce w tej dyscyplinie, a teraz zdobył pierwszy tytuł mistrza świata w dorosłej karierze.

Klasyczną wisienką na torcie był finał C-1 500 kobiet, w którym wystąpiła Węgierka, ale nikt nie spodziewał się medalu. 18-letnia mistrzyni świata juniorów w kajakarstwie z Szeged, Ágnes Kiss, świetnie wystartowała, nie tylko doganiając dwie wielkie faworytki, mistrzynię świata Ludmiłę Luzan z Ukrainy i broniącą tytułu Marię Corberę z Hiszpanii, ale utrzymując swoją pozycję na mecie linię i finisz tuż za faworytami, co dobrze wróży na przyszłość.

Węgierska męska drużyna karabinków pneumatycznych Soma Hammerl, Zalán Pekler i István Péni również zdobyła złoty medal podczas sobotnich Igrzysk Europejskich we Wrocławiu.

Węgierskie trio zakwalifikowało się do drugiej rundy z szóstego miejsca w konkursie głównym, które w walce o złoty medal pokonało chorwackie trio. Węgrzy wygrali finał z przytłaczającą pewnością 16:2.

Męska drużyna strzelecka zdobyła w czwartek swój drugi złoty medal w konkursie drużynowym mieszanych karabinów pneumatycznych Igrzysk Europejskich z Eszterem, Peklerem i Mészárosem.

fakty

Igrzyska Europejskie to międzynarodowe wydarzenie multidyscyplinarne, w którym biorą udział europejscy sportowcy. Igrzyska zostały zaprojektowane przez Europejski Komitet Olimpijski (EOC), a Igrzyska Europejskie 2015 były pierwszymi, które odbyły się w Baku w Azerbejdżanie. Inne wydarzenia odbywają się co cztery lata, więc w tym roku miejscem wydarzeń będzie Kraków w Polsce i jego okolice.

Węgierski Komitet Olimpijski przyjechał z liczną, 180-osobową drużyną, bo impreza to nie tylko mistrzostwa Europy roku w wielu dyscyplinach sportowych, ale także ważna rywalizacja o kwoty olimpijskie i walka o punkty światowego rankingu. Reprezentacja Węgier zdobyła dotychczas trzy złote, dwa srebrne i trzy brązowe medale w wielodyscyplinarnej imprezie, która trwała do 2 lipca.

Więcej informacji oraz wyniki konkursu znajdziecie pod tym nagłówkiem. połączyć.