Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022: harmonogram, daty, transmisja TV & Co. | wiadomości o piłce ręcznej

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej EHF odbędą się od 13 do 30 stycznia 2022 roku. Kiedy i gdzie grają Niemcy? A gdzie mogę oglądać mecze drużynowe DHB w telewizji i strumieniu? Wszystkie ważne informacje o Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej 2022 znajdziesz tutaj.

Rok sportowy 2022 dopiero się zaczął, gdy zbliża się kolejny sportowy moment, jakim są Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej od 13 do 30 stycznia 2022 roku. Ale przeciwko komu powinna zagrać niemiecka drużyna? A kiedy są mecze drużynowe DHB? Przegląd wszystkiego, co musisz wiedzieć o 15. edycji turnieju piłki ręcznej.

Kiedy i gdzie odbędą się Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej 2022?

Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej 2022 potrwają od 13 do 30 stycznia 2022 i odbędą się na Węgrzech i Słowacji. Miejsca na ziemi węgierskiej znajdują się w Budapeszcie, Debreczynie, Veszprem i Szeged. Na Słowacji mecze będą rozgrywane w Bratysławie i Koszycach.

Kim są przeciwnicy Niemiec w rundzie eliminacyjnej?

Reprezentacja Niemiec spotyka się z Austrią, Białorusią i Polską w grupie D rundy wstępnej Mistrzostw Europy w Piłce Ręcznej 2022. Przeciwnicy są uważani za pokonanych dla drużyny Niemiec, ale wszyscy powinni być nieprzyjemnymi przeciwnikami w selekcji DHB. Podopieczni trenera Alfreda Gislassona nie powinni spodziewać się łatwego meczu, mimo że są faworytami grupy.

Harmonogram EHF Euro 2022: Kiedy Niemcy zmierzą się z kim?

W przeciwieństwie do dużych turniejów piłkarskich, wszystkie drużyny w grupie spotykają się tylko raz w rundzie wstępnej mistrzostw Europy w piłce ręcznej. Plan gry drużyny niemieckiej składa się z trzech gier:

  • Niemcy – Białoruś (piątek 14 stycznia od 18:00)
  • Niemcy, Austria (niedziela 16 stycznia od 18:00)
  • Polska – Niemcy (wtorek 18 stycznia od 18:00)

Kto transmituje Mistrzostwa Europy w Piłce Ręcznej na żywo i za darmo w TV i Stream?

W tym roku prawa do transmisji Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2022 ponownie należą do ARD i ZDF. Wszystkie mecze niemieckiej reprezentacji narodowej są zatem transmitowane bezpłatnie w telewizji publicznej i online w transmisji na żywo w odpowiednich bibliotekach medialnych.

Pierwsze dwa mecze niemieckiej rundy wstępnej z Białorusią (14 stycznia) i Austrią (16 stycznia) są transmitowane na antenie ARD. Ostatni mecz grupowy z Polską (18 stycznia) będzie transmitowany na antenie ZDF. Ponadto ARD i ZDF transmitują po dwa z czterech meczów rundy głównej – ale tylko wtedy, gdy zakwalifikuje się reprezentacja Niemiec. To samo dotyczy półfinałów, które będą transmitowane na antenie ARD, jeśli Niemcy będą zaangażowane.

Finał Mistrzostw Europy w piłce ręcznej 2022 30 stycznia będzie transmitowany na antenie ZDF od godziny 18:00.

Wstępna runda EM piłki ręcznej: mecze niemieckie w skrócie

poznać Przestarzały zacząć Transmisja na żywo
Niemcy – Białoruś piątek 14 stycznia 18:00 ARD
Niemcy, Austria niedziela 16 stycznia 18:00 ARD
Polska – Niemcy wtorek styczeń 18 18:00 ZDF

Mistrzostwa Europy EHF 2022: Jak odbędzie się turniej?

24 reprezentacje Europy rozpoczną mistrzostwa w piłce ręcznej i zostaną podzielone na sześć grup w rundzie eliminacyjnej. Z każdej czteroosobowej grupy do rundy głównej awansują dwie najlepsze drużyny z meczów rundy wstępnej. Tutaj sześć drużyn rywalizuje w dwóch grupach, przy czym pierwsza i druga w grupie awansują do półfinału. Zdobywcy trzeciego miejsca walczą ponownie w meczu o 5 miejsce.

Skład DHB: Którzy zawodnicy jadą na EM?

Na Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej 2022 w selekcji DHB brakuje kilku gwiazd, takich jak nieszczepiony Juri Knorr czy Fabian Wiede, który odwołał reprezentację narodową na turniej. Dlatego siedmiu nowych członków zespołu DHB wybiera się na EHF Euro w Bratysławie.

Zespół DHB dla EM do kliknięcia:

Jakie są szanse Niemiec na tytuł mistrza Europy?

Drużyna niemiecka będzie miała szanse tylko jako słabsza drużyna na Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej 2022. Wielkie narody piłki ręcznej, takie jak Dania, Francja i Hiszpania, są faworytami do tytułu. Ale potężnych Norwegów i Chorwacji nie należy lekceważyć jako tajnych faworytów.

Kto wygrał ostatnie mistrzostwa w piłce ręcznej?

Aktualnym mistrzem Europy w piłce ręcznej jest drużyna hiszpańska. Zespół skupiony wokół gwiazdy Raúla Enterríosa, który przeszedł na emeryturę w 2021 roku, był w stanie zdobyć tytuł po raz drugi z rzędu w 2020 roku, pokonując w finale Chorwację 22:20.

Jednak rekordowymi mistrzami Europy są Szwecja. Skandynawowie czterokrotnie zdobyli trofeum Mistrzostw Europy od czasu wprowadzenia Mistrzostw Europy w obecnej formie w 1994 roku (1994, 1998, 2000 i 2002).

Ile razy Niemcy były mistrzami Europy w piłce ręcznej?

Do tej pory Niemcy dwukrotnie zdobyły tytuł mistrza Europy. Wielu kibiców pamięta jeszcze genialne Mistrzostwa Europy 2016, w których niemiecka selekcja zdołała rewelacyjnie ukoronować się jako drużyna-niespodzianka turnieju. Reprezentacja Niemiec została wcześniej mistrzami Europy w 2004 roku.

Więcej informacji o autorach na skysport.de

Wszystkie najnowsze wiadomości dotyczące piłki ręcznej na skysport.de:

Wszystkie aktualności i informacje o EHF Euro

Wszystkie filmy o EHF Euro

Wszystkie wyniki EHF Euro

Kalendarz Euro EHF

Wszystkie grupy i wyniki EHF Euro

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *