Na granicy polsko-białoruskiej znaleziono kilka ciał

Chcieli podróżować nielegalnie z Białorusi do Polski – ale nigdy nie przybyli żywi. Na granicy polsko-białoruskiej zginęły cztery osoby. Polski premier prosi o wyjaśnienia.

Ciała trzech osób znaleziono w niedzielę na pograniczu polsko-białoruskim. Próbowali wjechać do Polski nielegalnie – poinformował w niedzielę wieczorem na Facebooku premier Mateusz Morawiecki. Prokuratura wszczęła śledztwo. Martwą kobietę odkryto także po białoruskiej stronie granicy – ​​kontynuował polityk PiS.

Morawiecki zażądał zbadania ewentualnego związku z „białoruskimi działaniami prowokacyjnymi” na wschodniej granicy jego kraju. Rząd w Warszawie oskarża białoruskiego przywódcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z regionów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Łukaszenka zapowiedział pod koniec maja, że ​​Mińsk nie będzie już uniemożliwiał migrantom podróżowania do UE w odpowiedzi na zaostrzenie zachodnich sankcji wobec byłej republiki radzieckiej.

Polska ogłosiła niedawno stan wyjątkowy na pograniczu z Białorusią (Białoruś). Nierezydenci nie są wpuszczani. Ponadto żołnierze Wojska Polskiego wznoszą na granicy wysokie na metr ogrodzenie z drutu kolczastego.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *