Nadrób zaległości w kinie domowym już teraz: jeden z najlepszych filmów 2022 roku – którego na pewno nie przegapisz w kinie! – Wiadomości filmowe

Niewiele filmów zainspirowało prasę specjalistyczną w 2022 roku tak bardzo, jak „EO”. Mimo to film w kinach w tym kraju obejrzało zaledwie 13 250 osób. Teraz możecie nadrobić zaległości w nowej adaptacji „Na przykład Baltazara” w kinie domowym.

97% pozytywnych recenzji zgniłe pomidory i 85 punktów na 100 oraz odznakę „Must See”. Metacritic pokazywać: „HEJjest jednym z ulubieńców głównych krytyków roku 2022 – a jednak mało kto to widział, zwłaszcza w Niemczech. Tylko 13 250 osób (!) poszło do kina w tym kraju na polski dramat. Siedem miesięcy później możesz przynajmniej nadrobić zaległości w tej poufnej wskazówce w domu:

„EO” ukaże się 21 lipca 2023 roku Blu-Ray* – i jest teraz dostępny w formie wideo na żądanie (np. w Amazon Prime Video):

„EO” w Amazon Prime Video*

„EO” to absolutny wyjątek – i to nie tylko dlatego, że rozpętał takie burze entuzjazmu wśród kinowej widowni. Trwający poniżej 90 minut (łącznie z napisami końcowymi!) „EO” jest również niesamowicie zabawnym doświadczeniem podczas oglądania. Zwłaszcza w porównaniu z obecnymi hollywoodzkimi filmami, które są coraz bardziej za długie – co jednak mogą w pełni uzasadnić tylko w najrzadszych przypadkach.

A mówiąc o Hollywood: reżysera „EO” Jerzego Skolimowskiego może nie od razu znasz, ale być może spotkałeś już 85-letniego weterana polskiego kina.

Zanim w tym roku ubiegał się o Oscara dla najlepszego filmu nieanglojęzycznego z „EO” (w którym przegrał z „Nothing New in the West”), kultowy filmowiec miał już na swoim koncie występy w różnych ważnych produkcjach American Camera. Oprócz roli w gangsterskim thrillerze Davida Cronenberga „Deadly Promises”, można go było również zobaczyć w komedii science-fiction Tima Burtona „Mars Attacks” oraz jako rosyjski generał Georgi Luchkov w „Avengers”.

„EO”: film, który zajmie cię jeszcze długo po napisach końcowych

W „EO” Skolimowski przyjmuje melancholijne spojrzenie osła, inspirowane „Na przykład Baltazarem” Roberta Bressona, by spojrzeć na świat i jego tajemnice oczami czworonożnego przyjaciela:

Z biegiem czasu Balthazar poznaje najróżniejszych ludzi, zarówno przyjaznych, jak i złośliwych, doświadcza szczęścia i nieszczęścia – zaczynając od rozwiązania cyrku, w którym zawsze występował przed publicznością z Kasandrą (Sandra Drzymalska). Następuje odyseja przez życie, w której czasami chodzi po jucznym mule, czasami zwierzę pieści chore dzieci, czasami jest maskotką drużyny piłkarskiej, a w końcu nawet grozi, że zostanie przemieniony w paszę…

EO to film, jakiego jeszcze nie widziałeś, co sprawia, że ​​jest to pozycja obowiązkowa dla każdego, kto chce poszerzyć swoje kinowe horyzonty. W recenzji FILMSTARTS szczególnie podkreśla się „czynnik WTF, niespodzianki, oryginalność filmu”. Donkey’s Adventure nie wygląda na spóźnione dzieło kogoś po osiemdziesiątce, „ale raczej dzieło młodego dzikusa, który chce złamać zasady i spróbować czegoś nowego”. Masz ochotę na coś innego? Więc jesteś dokładnie tutaj!

Oferty nawet lepsze niż Prime Day: Nowa promocja Amazon inspiruje kinomanów

*Linki do oferty Amazon to tzw. linki afiliacyjne. Jeśli dokonasz zakupu za pośrednictwem tych linków, otrzymamy prowizję.

Emerson Allen

„Bacon geek. Ogólny czytelnik. Miłośnik internetu. Introwertyk. Niezależny łobuz. Certyfikowany myśliciel”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *