Najlepsze tenisininki Lenkijos įvičia macho end subyrējusį N.Kyrgiosą

W pierwszym z czterech piątków turnieju „Masters” w Montrealu (Kanada) H. Hurkačas pokonał N. Kyrgios w trzech setach 7:6(4), 6:7(5), 6:1. serija.

Nors teniso aistruoliai išvydo trzy komplety, z których kończysz łamacz remisówjesteście doskonałymi tenisistami, nie musicie grać na długich meczach, to 45 minut w zaledwie 1 godzinę.

W regulaminie tenisa tenisiści mają 25 sekund na przygotowanie się do kolejnego punktu, ale N. Kyrgios, który opowiada się za szybką grą, potrzebuje kilku sekund. Australijska passa dostaw często trwała tylko minutę.

Po bezskutecznym zamknięciu drugiego seta H. Hurkačas poszedł do szatni i temu tenisiście zostało 5 minut. Te długie odstępy czasu między seriami iš žaidybinio rytmo silnie iššė Nicką, kurio žajmas trietijame sete subliuško.

27-letni tenisista nie wykazał prawie żadnych emocji podczas całego meczu, ponieważ daleko mu do swojego najlepszego tenisisty – prawdopodobnie było to spowodowane bólem pleców, który cierpiał przez cały tydzień w Montrealu. Taki dobry znak ze strony Australijczyków jest całkiem normalny, bo tenisistka będzie miała kłopoty trzeci tydzień z rzędu.

Lenkijos tenisininkas N.Kyrgiosą wygrał po raz drugi tego lata – wygrał turniej ATP 500 na trawie w Halle (Niemcy). Ogólnie rzecz biorąc, „Hubi”, Novak Djokovic i Andy Murray zdołali pokonać australijską supergwiazdę w ciągu ostatnich dwóch miesięcy.

H. Hurkačas dąży do swojego drugiego tytułu mistrzowskiego w Montrealu. Pierwsze zagrają w Miami w 2021 roku. Nawiasem mówiąc, Lenkas jest jedynym pozostałym tenisistą w turnieju, który zdobył trofeum „Masters” w swoim kraju.

Przeciwnikiem będzie Kanadyjczyk Felix Auger-Aliassime (ATP-9) lub Norweg Casper Ruuda (ATP-7).