Od początku roku prawie 400 migrantów próbowało wjechać do Polski nielegalnie z Białorusi

Od początku roku władze zapobiegły próbie nielegalnego wjazdu do kraju z Białorusi łącznie 391 osobom.

„Wczoraj, 12 stycznia, 16 osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską. „W tym miesiącu podjęto 391 prób nielegalnego przekroczenia granicy polsko-białoruskiej” – poinformowała na Twitterze polska Służba Graniczna.

Według służby członkowie białoruskich sił bezpieczeństwa ukamienowali wczoraj w nocy polski patrol w osadzie Čeremša. Nikt nie został ranny w incydencie.

W 2021 r. 39,7 tys. osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską od strony białoruskiej. ludzie. Największa liczba to 17,5 tys. – zarejestrowana w październiku, według polskiej straży granicznej.

Aby chronić przepływ migrantów, Polska wprowadziła nowy, bardziej rygorystyczny system ochrony granic i przygotowuje się do budowy ogrodzenia o wysokości 2,5 metra wzdłuż 180 kilometrów granicy białoruskiej.

Przedłużający się kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej nasilił się w sierpniu 2021 r. Unia Europejska, NATO i Stany Zjednoczone oskarżają białoruskiego autorytarnego przywódcę Aleksandra Łukaszenkę o sztuczne podżeganie do napływu migrantów na granicach z krajami sąsiadującymi z UE sankcje wspólnotowe wobec reżimu w Mińsku.

Zabronione jest publikowanie, cytowanie lub w inny sposób powielanie informacji agencji informacyjnej BNS w mediach i Internecie bez pisemnej zgody UAB BNS.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.