pusty T. Satoransky to chudy policzek z lewej strony

Piątek, Prahoje vykusiose D grupes rungtynėse čekai 84:99 (18:29, 28:17, 17:23, 21:30) nasileido Lenkijos krässinkinim.

Rungtynes ​​z powodzeniem przeprowadził atak na Lenkijos rinktinė. Lenka wykorzystała błędy defensywne rywalek i objęła prowadzenie w pierwszej połowie 29:18.

W pierwszej połowie lider Mateushas Ponitka oddał 13 punktów.

W drugiej połowie gospodarze zostali odwołani. W Czechach koszykarze wykonują įpusējus kēliniui sušvelnino atsilikimā iki minimumo – 35:36.

Pod koniec kwarty čekamas miał nawet okazję objąć prowadzenie, ale nie utrzymał długo swojej przewagi. W długiej przerwie komandosi wyszli z dobrym wynikiem – 46:46.

W przerwach, np. na początku rungtynių, initiativą peremė Lenkijos krishtininkai. To radosna świeca dla drużyn utworzonych w drużynach Vaidmenyje Iki Iki nawet ketvirchio będzie ketvirtąjua kelo buvo prieje 69:63.

W czwartej kwarcie lenkai nadal kontrolował dvikovos w swoich rękach, aw Czechach zespół taki jak įmanydama bandė sušvelninti miał deficyt.

Tomašas Satoransky, który strzelił bez gola w 17. minucie, obserwował grę swoich kolegów z ławki w połowie czwartej kwarty, a Tomasas Kyzlinkas gonił ich (76:79).

Wkrótce jednak kibice gospodarzy musieli podrapać się po głowach, bo pamiętający o tym pan Ponitka poddał się dokładnie w tym samym czasie – 82:76.

Na 3 minuty przed końcem czwartej kwarty komandosi zdobyli punkty, ale Lance udało się wygrać – 84:79.

Czechy wciąż miały nadzieje na zwycięstwo swoich kibiców, ale na początku przedostatniej minuty czwartej kwarty Ponitka trafił do rywalek z bolesnymi trzema punktami, a przewaga 9 punktów została stracona dla Czecha. Republic – 90:81, a cudowna miejscowa drużyna Nebesukure zakończyła mecz bramką.

Pan Ponitka, który zdobył 26 punktów i miał 9 udanych asyst, był głównym zwycięzcą flagi w Lenkijos.

Kiek wcześniej vykusiosis D grupė rungtynėse Izraelis po pražetimo 89:87 palaužė Suomiją.

Czechy: Janas Vesely 17 lat, Jaromir Bochačikas 13 lat, Patrikas Auda 10 lat.

Polska: Mateushas Ponitka 26, AJSlaughteris 23, Aleksandras Balcherowskis 14.