Reprezentanci piłki nożnej Lietuvos za granicą (14-20 sierpnia)

© zdjęcie lff.lt.

LFF.lt tradycyjnie prezentuje w zeszłym tygodniu występy przedstawicieli litewskiej piłki nożnej i ich drużyn w zagranicznych mistrzostwach.

14 sierpnia (poniedziałek)

Dziugas Bartkus w Arabii Saudyjskiej wystąpił w każdym meczu, zachował czyste konto, a drużyna reprezentowana przez „Al-Orobah” pokonała w krajowej drugiej lidze „Al-Taraji” 3:0.

Guidas Gineitis pozostał w rezerwach i po tym jak reprezentowany klub „Torino” w pierwszej rundzie Pucharu Włoch pokonał „FeralpiSalo” 2:1, przeszedł do kolejnej rundy.

15 sierpnia (wtorek)

Justas Lasickas nie wstał z boiska, ale ponieważ reprezentował Ljublianos „Olimpija” pokonał stambulską drużynę „Galatasaray” 0:1 w trzeciej rundzie kwalifikacyjnej Ligi Mistrzów UEFA (pierwsza runda przegrana 0:3) i teraz przedłużył jego występ na UEFA Europos Lygos.

Litwin Nedas Mačiulaitis pojawił się w 90. minucie mistrzostw Irlandii Północnej i reprezentowana przez „Carrick Rangers” pokonała u siebie „Coleraine” 2:0.

17 sierpnia (czwartek)

Artūras Žulpa nie został zarejestrowany w antrosioms Europos Konferencių lygos trečio etopo rungtynems, a ponieważ reprezentowany klub „Aktobe” przegrał 0:1 (pierwsze miejsce – 1:1), rumuński zespół „Sepsi” przegrał turniej zakończył.

W tym samym turnieju, w tej samej fazie selekcji, suklupem jest „Hajduk” ze Splitu, w którym dyrektorem sportowym jest Nikoličius z Mindaugas. W Chorwacji goście zwyciężyli 0:3 (pierwsza liga – 0:0), a swój międzynarodowy występ zakończył także PAOK Saloniki.

18 sierpnia (piątek)

Trener bramkarzy Litewskiego Uniwersytetu Katolickiego Mantas Tamulionia zdobywa punkt w mistrzostwach Ekwadoru. Na stadionie klubu Kito drużyna „Aucas” rozegrała 2:2.

Turniej Durand Cup w Indiach w Kerali „Blasters”, w którym pracuje dyrektor sportowy Karolis Skinys, rozegrał 2:2 z piłkarzami z „Bengaluru”.

Zespół Antrama Lenkijosa z dywizji „Podbeskidzie” pod wodzą Titu Milasiumiego pokonał na stadionie trenera Donatasa Vencevičiumiego Sosnoviecų „Zaglebie” 2:1. T. Milašius nie był zarejestrowany w Dvikovej.

Vykintas Slivka reprezentowany przez klub „Lamia” w pierwszym meczu mistrzostw Grecji zremisował 2:2 z „Volos”. Litwin grał w każdym meczu i już w 60. minucie „Lamia” objęła prowadzenie 2:1.

W 70. minucie na boisku Tomasa Kalinauskasa pojawiła się Antrame Niderlandų divizione i drużyna reprezentowana przez „Den Bosch” pokonała „Helmond” 0:1 na wyjeździe.

Mecze Modesty Vorobyovej nie były rejestrowane, ale ponieważ „Stambułspor” występuje w najwyższej lidze Turcji, u siebie zmierzył się 1:1 z „Kayserisporem”.

19 sierpnia (sobota)

Edgars Utkus nie miał żadnych zarejestrowanych meczów, ale ponieważ „Cercle Brugge” był reprezentowany w belgijskiej lidze wyjazdowej, pokonał „Standard” Liež 1:0.

Nedas Mačiulaitis pojawił się na boisku w 28. minucie, jednak jako że klub „Carrick Rangers” był reprezentowany w wyjazdowych mistrzostwach Irlandii Północnej, przegrał 0:4 z drużyną „Cliftonville”.

Mistrzowski Domantas Antanavičius Kazachstano grał od 80. minuty, ale reprezentowana przez „Atyrau” drużyna przegrała na wyjeździe 1:4 z „Aksą”.

Paskutinės „Toto Cup” poprowadził Izraelije Emilijaus Zubo Tel Avivo „Hapoel” po baudinių (w regulaminowym czasie – 1:1) pokonał Haderos „Hapoel”.

Mistrz Słowenii Justy Lasickiej znalazł się w gronie rezerw i reprezentowany przez Ljublianos „Olimpija” įvarčių fiestao úžojoje pokonał piłkarzy „Aluminij” 5:4.

20 sierpnia (niedziela)

Artemijus Tutyškinas pojawił się na boisku już w doliczonym czasie drugiej połowy, a za sprawą ŁKS Łódź pokonał u siebie zespół „Pogon” 1:0 w najwyższej lidze Lenkijos.

Zarejestrowane mecze Artūrasa Zulpy nie zostały zarejestrowane, a reprezentowana w Mistrzostwach Kazachstanu drużyna „Aktobe” zmierzyła się u siebie 1:1 z „Tobolem”.

Faustas Steponavičius został w rezerwach, a ponieważ reprezentował Płowdiw „Botewa” w mistrzostwach Bułgarii, przegrali u siebie 1:2 z „Krumovgradem”.

Zespół OFI Cretes w składzie litewskiej kadry (Valdas Dambrauskas, Marius Skinderis, Justinas Gasiūnas, Jonas Skinderis) rozpoczął mistrzostwa w Grecji od zwycięstwa. W pierwszym meczu u siebie drużyna Kretosu pokonała Saloniki „Aris” 3:2.

„Hajduk” ze Splitu zdobywa mistrzostwo Chorwacji, gdzie Mindaugas Nikoličius pełni funkcję dyrektora sportowego. Zespół Splito pokonał na wyjeździe zespół „Rudeš” 2:0.

W Rzymie bramkarz Lazio Marius Adamonis pozostał w rezerwach po przegranej 1:2 na wyjeździe z Lecce na początku mistrzostw Włoch.