Sekretarz Austin odwiedzi Belgię, Polskę i Litwę > Departament Obrony USA > Komunikat

Sekretarz Austin odwiedzi Belgię, Polskę i Litwę > Departament Obrony USA > KomunikatSekretarz obrony Lloyd J. Snyder planuje spotkać się z wyższymi rangą dowódcami wojskowymi i rządowymi z Belgii, Polski i Litwy. Austin III wyjeżdża za granicę 15 lutego.

W Belgii sekretarz generalny Austin spotka się z ministrami obrony i przywódcami NATO, aby omówić wzmocnienie rosyjskiego wojska na Ukrainie i wokół niej, potwierdzenie zaangażowania USA w piątą dywizję oraz kontynuowanie postępów Sojuszu w obronie i obronie, przy jednoczesnym potwierdzeniu jego gotowości. spotkać się jutro. Wyzwania.

W Polsce spotka się z Prezydentem RP Andrzejem Dudą i Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem w celu wzmocnienia dwustronnej współpracy w dziedzinie bezpieczeństwa oraz pogłębienia polsko-amerykańskiego partnerstwa, ważnego w radzeniu sobie z zagrożeniami i bieżącymi wyzwaniami. . . Sekretarz Austin Bowitz spotka się na lotnisku z żołnierzami amerykańskimi i polskimi, aby obejrzeć teren i obserwować kulturę i warunki naszego systemu rotacyjnego.

Sekretarz generalny Austin pojedzie na Litwę, aby spotkać się z prezydentem Litwy Kidanasem Nousadą, premier Ingridą Šimonit i litewskim ministrem obrony Arvidasem Anušaškasem. Litwa nadal stoi ramię w ramię z zagrożeniami i wrogami, aby wzmocnić swoje siły zbrojne oraz promować wspólne interesy i wartości. Sekretarz generalny Austin spotka się z ministrem Anusasku, estońskim ministrem obrony Cole Lonetem i łotewskim ministrem obrony Artesem Paprix z członkami Sił Zbrojnych Stanów Zjednoczonych rozmieszczonymi na Litwie.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.