Świąteczna burza w Polsce – Litwini walczący o tańsze towary są przepełnieni cierpliwością

Supermarkety są pełne ludzi nawet w ciągu dnia, kiedy wydaje się, że wszyscy powinni być w pracy. A może nie jest już modnie pracować? Przed świętami wielu wsiada do samolotu i kupuje, kupuje, kupuje i kupuje więcej. Wszelkiego rodzaju promocje, prezenty od sprzedawców drobiazgów, promocje z dużych supermarketów i nie tylko dla kupujących. Walki o tańsze produkty i rabaty w piątki. A więc zakup kuchni, 7-daniowy obiad i nie tylko.

Odtwarzamy tak bardzo, że po całotygodniowym otwarciu lodówki codziennie wybieramy to, co jest przestarzałe i idziemy do kosza. Wszelkiego rodzaju prezenty w domu również nie znajdują swojego miejsca i lądują w pudłach, magazynach, a czasem trafiają do kosza. Uciekając i kupując bezużyteczne przedmioty, odchodzimy od prawdziwych tradycji i istoty święta.

W końcu Boże Narodzenie to nie czas na romans czy prezent. Czas na nowe cele, pracę do wykonania, starą pracę do skończenia, spotkania rodziców. Czas przebaczenia, pojednania, spłaty długów (finansowych i moralnych). Dla mnie Boże Narodzenie to udekorowana choinka z dziećmi, zapalanie światła w domu, odwiedzanie bliskich.

To smutne, że wszędzie wokół krąży tylko konsumpcjonizm. Nawet te same choinki w miastach są wystawiane na konkurencję i otrzymują gniewne komentarze, co jest ładniejsze lub droższe. A znaczenie jest zupełnie inne. W końcu to symbol zgromadzenia. Pomimo prawdziwej wartości wakacji, sprzedajemy je i robimy tanie. Chcę więc wrócić do prawdziwych początków tego święta i powitać ich bez pompatycznych prezentów i miliona potraw, a ogólnie: z bliskimi i przede wszystkim z wewnętrznym spokojem.

Surowo zabrania się wykorzystywania informacji opublikowanych przez DELFI na innych stronach internetowych, w mediach lub gdzie indziej, lub rozpowszechniania naszych materiałów w jakiejkolwiek formie bez zgody, a jeśli uzyskano zgodę, DELFI musi być podane jako źródło.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.