Szafki RFID i metalowe: zwiększ dokładność zapasów

Zarządzanie zapasami jest podstawą logistyki i magazynowania. Na przykład firma musi przez cały czas wiedzieć, jakie są jej zapasy, jakie towary wchodzą i wychodzą, na jakie towary często jest zapotrzebowanie i wiele więcej. aby móc efektywnie pracować. W tym kontekście efektywne magazynowanie oznacza, że ​​zapasy towaru nie są ani za duże, ani za małe, odległości są jak najkrótsze, a zamówienia są realizowane terminowo, gdy zapasy produktu się skończą. Oprócz metalowych mebli magazynowych z lagerundwerkstatt.de konieczna jest także wydajna logistyka z inteligentnym systemem zarządzania magazynem.

Rozwój gospodarki magazynowej

Było ich wiele w historii aż do technologii RFID w magazynach Rozwiązania do zarządzania magazynem dany. Już w czasach starożytnych cywilizacje takie jak Chiny, Egipt i Rzym posiadały już systemy transportu i magazynowania, które zaopatrywały miasta i zapewniały handel między miejscami docelowymi. Szczególnie ze względu na liczne konflikty zbrojne, w armiach zawsze istniała pewna forma zarządzania logistyką. Jednak do połowy ubiegłego wieku wszystkie procesy logistyczne były analogiczne i odległe o lata świetlne od tego, co jest normą w dzisiejszym magazynowaniu i logistyce. Dominowały procesy ręczne, a komputer centralny był do tej pory ludzkim mózgiem. Od prostej elektronicznej skrzynki indeksowej po dzisiejsze wysoce zintegrowane sterowanie operacyjne – był to kolejny ważny krok w rozwoju. Technologia RFID w dzisiejszej formie w połączeniu z wysoce wydajnym planowaniem magazynu z wysokiej jakości meblami do przechowywania (https://www.lagerundwerkstatt.de/k24,lager-regale.html) i zaawansowane wsparcie IT stanowią szczyt tego, co jest dziś możliwe.

Co to jest RFID i do czego może służyć?

Prekursorem technologii RFID jest klasyczny kod kreskowy. Dane z kodu kreskowego, do których można uzyskać dostęp za pomocą skanera, są teraz przechowywane jako dane w chipie RFID i można uzyskać do nich dostęp za pośrednictwem sygnału radiowego. Zalety są oczywiste. Jeśli kod kreskowy musi być umieszczony w zasięgu wzroku skanera, w przypadku chipa RFID nie jest to konieczne. Dzięki temu chip jest uniwersalny i może być używany wielokrotnie. Producenci w porozumieniu z hurtowniami i sprzedawcami detalicznymi mogą wstępnie zaprogramować chipy RFID tak, aby można je było odczytać podczas przechowywania i zabezpieczyć przed kradzieżą w trakcie sprzedaży. Chipy RFID mają zazwyczaj rozmiar około 3 milimetrów kwadratowych, dzięki czemu są ledwo zauważalne i łatwe do umieszczenia. Możliwe jest również dezaktywowanie chipa za pomocą „kodu zabicia”. Kolejną zaletą jest to, że dane są dostępne również w pakiecie. Jeśli więc produkty są ułożone na palecie lub nawet pakowane luzem, można je policzyć w całości. Dzięki temu na przykład inwentaryzacja jest znacznie łatwiejsza i szybsza.

Szczególną zaletą przechowywania jest to, że transmisja danych jest znacznie szybsza niż odczytywanie kodów kreskowych, dzięki czemu procesy przebiegają znacznie szybciej, co skutkuje znaczną redukcją kosztów.

Podsumowując można stwierdzić, że lokalizacja i identyfikacja towarów ulegają znacznemu uproszczeniu i przyspieszeniu. Wymaganych jest mniej ręcznych działań. To z kolei oznacza zwiększenie szybkości procesów, ale także zmniejszenie absencji chorobowych, ponieważ praca jest mniej monotonna. Zmniejsza się także poziom błędów. Ponadto produkty można lepiej śledzić, co zwiększa możliwości kontroli. Badanie przeprowadzone na Uniwersytecie Arkansas pokazuje również, że dzięki technologii RFID niedobory produktów w magazynie zmniejszyły się o 16%.

Jaka jest przyszłość?

Podobnie jak w wielu innych obszarach, zakłada się, że w branży magazynowej ponownie nastąpi znaczny wzrost wykorzystania sztucznej inteligencji. Dzięki dzisiejszej technologii możliwa jest dokładniejsza analiza stanów magazynowych i terminowe inicjowanie procesów zamawiania. Jednak nadal zdarzają się sytuacje braku zapasów i braków w magazynie. Mamy nadzieję, że sztuczna inteligencja zapewni dokładniejsze prognozy, dzięki czemu proces uzupełniania stanie się jeszcze efektywniejszy.

Dla firm oznacza to, że muszą jak najszybciej zająć się tematem „sztucznej inteligencji” i zintegrować ją ze swoimi procesami. Zakłada się, że pierwsze większe zmiany nastąpią w ciągu jednego do dwóch lat. Czas przygotowania jest zatem stosunkowo krótki i również warto podejść do tematu, ponieważ wprowadzenie nowych procesów kontrolowanych przez sztuczną inteligencję będzie wiązało się z inwestycjami. Większość firm oczekuje tego okresu bardzo pozytywnie. Daje to możliwość rozwoju Niemiec jako lokalizacji przemysłowej i technologicznej.

/treść partnera/

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *