Ulubiony Karl Geiger w Turnieju Czterech Skoczni 2021/2022 – wiadomości sportowe o hokeju na lodzie, sportach zimowych i nie tylko

Pięć razy więcej nagród: Organizatorzy Turnieju Czterech Skoczni znacznie zwiększyli motywację do wygrania tradycyjnego wydarzenia. Najważniejsze fakty.

Oberstdorf, Garmisch-Partenkirchen, Innsbruck, Bischofshofen. Dziesięć dni, osiem dni rywalizacji, cztery skocznie, dwa kraje. Wiele emocji zapowiada 70. edycja Turnieju Czterech Skoczni. Czy Niemcy kończą 20-letnią ciszę od czasu Svena Hannawalda? Czy Polacy wokół Kamila Stocha nagle pojawiają się ponownie? I: dlaczego zawsze są tylko mężczyźni, którzy skaczą? Najważniejsze pytania i odpowiedzi przed urodzinami:

Kto jest faworytem do tytułu w Turnieju Czterech Skoczni?

Karl Geiger właśnie osiągnął pierwszy punkt kulminacyjny sezonu w żółtej koszulce lidera Pucharu Świata. Człowiek z Oberstdorfu jest nie tylko drugim w zeszłorocznym turnieju, ale także najlepszym jak dotąd skoczkiem narciarskim podczas olimpijskiej zimy. Jego najtrudniejszym przeciwnikiem będzie prawdopodobnie Japończyk Ryoyu Kobayashi, który opuścił już kilka zawodów z powodu kwarantanny koronowej i nadal zajmuje drugie miejsce w klasyfikacji generalnej. Dużo mogą też zrobić Norwegowie z Halvor Egner Granerud i Austriacy z mistrza świata Stefana Krafta, który szczególnie dobrze opanował start z Oberstdorfu. Polacy wokół obrońcy tytułu Kamila Stocha jak dotąd zawiedli w tym sezonie. (Najważniejsza rzecz o Turniej Czterech Skoczni dowiedz się tutaj.)

Jacy inni obiecujący Niemcy są obecni na Turnieju Czterech Skoczni?

Geiger wchodzi na trasę jako numer jeden, to na pewno. Jego przyjaciel i współlokator Markus Eisenbichler osiągnęła już świetne wyniki w tym sezonie, ale ostatnio osłabiła się podczas próby generalnej w Engelbergu. Andreas Wellinger również chciałby ponownie zabłysnąć w świetle reflektorów po trudnych latach sportowych. Severin Freund, który zwyciężył w skokach przez przeszkody w Oberstdorfie w 2015 roku, zostanie użyty po raz pierwszy tej zimy Pucharu Świata.

Turniej Czterech Skoczni 2021/2022: Czy widzowie mają wstęp na areny?

Nie. W przypadku dwóch niemieckich stacji Oberstdorf i Garmisch-Partenkirchen wykluczenie było jasne przez długi czas. W przypadku Austrii zdecydowano o tym 23 grudnia. Początkowo organizatorzy planowali 4000 osób w Innsbrucku i 3500 osób w Bischofshofen. Powodem krótkoterminowego odwołania przesłuchania jest wariant Omikron, ogłoszony przez Austriacki Związek Narciarski (ÖSV). (Będziemy na bieżąco informować o Turnieju Czterech Skoczni 2021/2022 na naszym blogu informacyjnym).

Co otrzymuje zwycięzca Turnieju Czterech Skoczni?

Znacznie bardziej niż kiedykolwiek. Zwycięzca trasy otrzyma ok. 100 tys. franków szwajcarskich (ok. 96 tys. euro), pięciokrotnie więcej niż wcześniej, gdy wypłacono 20 tys. franków szwajcarskich. Jeśli skoczkowi uda się wygrać wszystkie cztery kwalifikacje i cztery skoki, możliwa jest nagroda w wysokości ponad 150 000 franków. Do tego oczywiście prestiżowy orzeł przedni. (Tutaj możesz przeczytać najważniejsze fakty o Karlu Geigerze.)

Kiedy jest trasa dla kobiet?

przeczytaj też

Zimowe Igrzyska Olimpijskie w Pekinie 2022 na żywo

Karl Geiger zanurza się: Oto jak można oglądać skoki narciarskie w Pekinie na żywo w telewizji i streamować dzisiaj

Organizatorzy ciężko nad tym pracują – mówią. Ale nie ma ustalonej daty ani szczegółowego planowania rozpoczęcia obiegu kobiet. Skoczkowie narciarscy zaczynają się niecierpliwić. „Zawsze powiedziano wiele, ale nie zrobiono wystarczająco dużo”, powiedziała Selina Freitag. W końcu tej zimy po raz pierwszy odbędzie się konkurs noworoczny. Nie odbędzie się jednak na dużej skoczni olimpijskiej w Garmisch-Partenkirchen, ale na skoczni normalnej w Ljubnie w Słowenii.

Gdzie możemy zobaczyć skoki Turnieju Czterech Skoczni?

ARD i ZDF zmieniają się w transmisji. ARD skacze przez przeszkody w Oberstdorfie i Bischofshofen i polega na ekspertze Sven Hannawaldzie, który 20 lat temu był pierwszym zawodnikiem, który wygrał wszystkie cztery konkursy z rzędu. Zawody Garmisch i Innsbruck są widoczne na ZDF. Eurosport tradycyjnie transmituje wszystkie cztery rozgrywki. Dni odpoczynku tym razem to 30 grudnia i 2 stycznia. Co niezwykłe, tym razem skoczkowie nie opuszczą Bischofshofen po finale rundy, ale mają przed sobą weekend Pucharu Świata.

Przeczytaj także: Skoczek narciarski Karl Geiger prowadzi zespół do 70. Turnieju Czterech Skoczni

(Autorzy: Patrick Reichardt i Thomas Eßer)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *