Vandens motoktilų lenktynes ​​​​​​​​dėl Baltijos šalių taurės w Kupiškyje zdobyte przez przedstawicieli Lietuvos

Kupiškio marios sävääį saisgalį raibuliavo nuo vandens motoctilų siautulio. Już drugi rok z rzędu odbyły się tu międzynarodowe zawody „UIM Aquabike Baltic Cup 2022”. Główne trofeum – Baltijos šalių taurė – jest obecnie w domu, w rękach Lietuvos čerčenninkų. Jednak kilka kategorii naszych rodaków powinno było uznać rywali Łotwy, Estonia ma przewagę nad Polską.

W zawodach międzynarodowych jednocześnie odbył się trzeci etap Lietuvos „Aquacross” i mistrzostw w slalomie. Na linii startu stoi ponad pół tuzina najzdolniejszych kolarzy Lietuvos, w tym goście z Polski, Łotwy, Estonii, Ukrainy, Niemiec, Portugalii i Azerbejdżanu.

W sobotę popołudniowy deszcz znacznie ochłodził temperaturę powietrza, ale nie pasje sportowców.

Pierwszego dnia zawodów odkrywają się nawzajem Runabout GP4 Juniorzy jest damski przedstawiciele klasy startujący w tym samym modelu jednostki pływającej „Sea-Doo Spark”. Zwycięzcą Grand Prix Jeunes Talents został duet gospodarzy reprezentujący „Kaunas Aquabike Racing Team”: Junior kategorię wygrał Grantas Gurkšnys (#5), o damski – ponieważ moja siostra Astra Gurkšnytė (nr 17). Już od pierwszych startów pozycje liderów tras są mocno zakotwiczone i nie odpuszczają aż do mety.

W jeden dzień zakończył się sukces jego występu Otwórz Runabout PA Weteran uczestnicy zajęć. Tutaj silną konkurencję dla Litwinów stworzyli przedstawiciele sąsiednich krajów Baltijos, którzy podnosili trofea o pierwsze miejsca: otwarty W kategorii niepokonanej łotewski Ričardas Fukssas (nr 73) utrzymał dwa zwycięstwa, a gretosis weteranów odniósł estoński Valerijus Trujevtsevas (nr 39).

Przedstawiciel R. Fukss demonstruje przewagę niewyczerpanych rezerw energii na Łotwie Początkujący biegacz postęp w klasie, rywalizacja w szeregach zawodowych. Tutaj również kończy się na najwyższym dźwięku – pierwszym.

W niedzielę największe sukcesy w zawodach odnoszą osoby z największym doświadczeniem w motocyklowych sportach wodnych, według poziomu technicznego, ambicji i umiejętności, podzielonych na: Runabout GP1, GP2, GP3 jest GP4 zajęcia, w tym stovimų motocylų kategorose narty GP1, GP2 jest Nowicjusz. Podczas weekendu wyścigowego mieli do pokonania łącznie trzy wyścigi.

Runabout GP4 klasjeje zdobył świece od Lenkijos – Juliusz Roman (#10), Runabout GP3 – Dovydas Bielikas z Kowna (nr 50). Ranking międzynarodowy Runabout GP2 W kategoriach zwycięzcą został Tomas Gurkšnys (nr 55), a galingiausjujų gretose – Runabout GP1 – wygrał Egidijus Kirilevičius (#13).

NARCIARSTWO Początkujący zwycięzca klasy zdobył laury Mindaugas Skarbalius (#15), o NARCIARSTWO GP2 jest GP1 –Simona Schultz (nr 69).

Główne trofeum zawodów – Baltijos šalių taurė – tym razem zasłużenie trafia do Litwinów, którzy zebrali najwięcej punktów w różnych klasach. Drugie miejsce zajęli reprezentanci Polski, a trzecie miejsce przypadło Estonii. Na początku września zawodnicy naszego kraju wyruszą na ostatni etap Mistrzostw Europy w Motocyklach Wodnych na Węgrzech, a Lietuvos Aquacross zakończy sezon mistrzostw w slalomie od 9 do 11 września wyścigami finałowymi w Kauno Mario.