W rezerwacie Dortmund: Dwóch zawodowców, którzy uciekli z Ukrainy trenować z BVB

Borussia Dortmund oferuje dwóm piłkarzom, którzy uciekli przed wojną na Ukrainie, szansę na utrzymanie formy w klubie. BVB potwierdził raport z Wiadomości Ruhry, po czym Raymond Frimpong Owusu i Alan Aussi najpierw będą trenować z drużyną Bundesligi U23. W poniedziałek obaj piłkarze powiększyli też skład podczas profesjonalnych treningów i grali m.in. z Erlingiem Haalandem.

Reklama

19-letni Owusu pochodzi z Ghany i ostatnio był aktywny na Ukrainie z drużyną Premier League Sorją Ługańsk. Powiedział, że uciekł z Ukrainy jakieś dwa tygodnie temu i dzięki kontaktowi swojego doradcy przybył do Dortmundu przez Polskę i Hamburg. Urodzony w Doniecku środkowy obrońca Alan Aussi został wypożyczony przez Dynama Kijów do NK Veres Równe na zachodniej Ukrainie, zanim 20-latek, podobnie jak Owusu, uciekł do Niemiec.

Specjalna regulacja światowego związku FIFA stanowi, że kontrakty z ukraińskimi klubami są automatycznie zawieszane do końca sezonu, a piłkarze uważani są za bez kontraktu. Zaangażowanie dwóch piłkarzy najwyraźniej nie jest planowane w BVB. Należy skupić się na wspieraniu sportowców w obecnej sytuacji poprzez regularne treningi. BVB U23 grają w 3 lidze.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *