Wiadomości FC Bayern: Premier Lewandowski? Hoeness mu ufa | wiadomości piłkarskie

Długoletni szef Bayernu, Uli Hoeneß, wierzy, że światowy piłkarz Robert Lewandowski jest w stanie zająć czołową pozycję w polityce po zakończeniu kariery.

Lewandowski był „całkowicie wypoczęty i ma jasne spojrzenie na życie” – powiedział 69-letni Hoeneß. Kicker. „Ufałbym nawet, że Robert zostanie premierem w Polsce, jeśli wejdzie do polityki”.

Lewandowski jest napastnikiem Bayernu Monachium od lata 2014 roku. 33-latek ustanowił kolejny rekord golem 4:0 przeciwko VfL Wolfsburg pod koniec pierwszej połowy sezonu Bundesligi. Był to 43. gol Polaka w lidze w 2021 roku – do tej pory zmarły Gerd Müller od 1972 roku był rekordzistą z 42 golami.

Film: Dziś Lewandowski to Ger Müller dla dzieci

Lewandowski jest „dziwną postacią identyfikacyjną, zwłaszcza na arenie międzynarodowej”, powiedział Hoeneß o tej dacie Kicker zawodowiec uhonorowany tytułem „Osobowość Roku” 2021. Od 1990 roku specjalistyczne pismo honoruje nie tylko występy, ale także osobowości najlepszych piłkarzy.

Poprzednikiem Lewandowskiego był trener reprezentacji Hansi Flick. – Ustanowił nowe standardy swoją grą i celami – powiedział były trener Bayernu. „Wciąż dobrze pamiętam swoje dzieciństwo, jak naśladowałem najlepszych napastników, kiedy byłem mały. Moim idolem był Gerd Müller, chciałem strzelać gole, decydować o meczach, chciałem być jak Gerd Müller. Gerd Müller dla dzisiejszych dzieci to Robert Lewandowskiego”.

dpa

Wszystko o Bundeslidze na skysport.de:

Wszystkie aktualności i informacje o Bundeslidze
Harmonogram Bundesligi
Wyniki Bundesligi
Tabela Bundesligi
Filmy o Bundeslidze
Pasek na żywo dla Bundesligi

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.