Wojna na Ukrainie w wiadomościach: Sumy pod ostrzałem – generałowie Putina nagle zniknęli

Na razie partnerzy sojuszu wykluczają członkostwo Ukrainy w NATO. Jednak Kijów musi być chroniony gwarancjami bezpieczeństwa. Tymczasem bojownicy Putina ponownie atakują region Sumy. To wszystkie najświeższe informacje na temat wojny na Ukrainie.

Czy Władimir Putin robi czystkę we własnych szeregach? Zdjęcie: picture Alliance/dpa/Pool Sputnik Kreml/AP | Siergiej Guniejew




Waszyngton myśli o okresie po rosyjskiej wojnie napastniczej – io tym, jak Ukraina może być chroniona przed dalszą agresją nawet bez członkostwa w NATO. Tymczasem ukraiński region Sumy, w północno-wschodniej części kraju, w pobliżu granicy z Rosją, ponownie stał się celem rosyjskiego ostrzału, według regionalnej administracji wojskowej.

Wojna na Ukrainie w wiadomościach – wszystkie aktualne wydarzenia z 10 lipca 2023 w skrócie

+++ Bez wstąpienia do NATO: W ten sposób USA chcą chronić Ukrainę przed Rosją +++

Według rządu amerykańskiego ochronę Ukrainy w dłuższej perspektywie powinny gwarantować zobowiązania każdego państwa w zakresie bezpieczeństwa. Na przykład Stany Zjednoczone są gotowe zapewnić Ukrainie różne formy wsparcia wojskowego, wymiany danych wywiadowczych i wsparcia cybernetycznego, aby mogła się ona bronić i odeprzeć przyszłą agresję, powiedział doradca. .

Na kilka dni przed szczytem NATO we wtorek i środę rząd amerykański dał do zrozumienia, że ​​jego zdaniem Ukraina nie może zostać przyjęta do sojuszu wojskowego w krótkim terminie. Tego wymaga Ukraina, a przynajmniej skrócenia procesu rekrutacji. Z kolei w Stanach Zjednoczonych mówiono w ten weekend o kompleksowych gwarancjach bezpieczeństwa – po zakończeniu wojny i przed ewentualnym członkostwem w NATO.

+++ Brakuje 3 najlepszych konsultantów! Kreml boi się gniewu Putina +++

Czy Władimir Putin naprawdę wyeliminował generała Siergieja Surowikina? Tymczasem spekuluje się, czy kremlowski tyran nie poświęci innych powierników. Wymienione są nazwiska Walerego Gierasimowa, Siergieja Szojgu i Junusbeka Jewkurowa. Czy kremlowski tyran zmniejsza swoją „despotyczną klikę”?

+++ Selenskyj chce silniejszej ochrony granicy z Białorusią +++

W swoim codziennym przesłaniu wideo w niedzielę Zełenski po raz kolejny podziękował żołnierzom za sukcesy na polu bitwy. Według wojskowych informacji z Kijowa, Ukraina postępuje w kontrofensywie mającej na celu wyzwolenie swoich terenów spod rosyjskiej okupacji – zwłaszcza we wschodnim obwodzie Bachmutu w obwodzie donieckim.

Podczas wizyty w mieście Łuck na północno-zachodniej Ukrainie, w pobliżu Białorusi, Zełenski ponownie apelował o lepszą ochronę granicy państwowej. Priorytetem jest wzmocnienie całej północnej granicy, wszystkich tamtejszych regionów – powiedział. Zełenski swoją wizytą w regionie sąsiadującym z Polską, członkiem UE i NATO, chciał także wzmocnić poczucie bezpieczeństwa ludzi.

+++ Ukraina: północno-wschodni region Sumy ponownie pod rosyjskim ostrzałem +++

Według regionalnej administracji wojskowej ukraiński region Sumy, w północno-wschodniej części kraju, w pobliżu granicy z Rosją, ponownie stał się celem rosyjskiego ostrzału. W ciągu dnia w niedzielę zarejestrowano jedenaście eksplozji, poinformowała wieczorem administracja wojskowa na Telegramie. Jak dotąd nie odnotowano jednak ofiar ani szkód w infrastrukturze cywilnej. Informacje te nie mogły zostać niezależnie zweryfikowane. W związku z ciągłym ostrzałem rosyjskim, pod koniec czerwca armia ukraińska wydała rozkaz ucieczki ludności z przygranicznych rejonów północno-wschodniego regionu Sumy.

+++ Raport Bundestagu nie przewiduje udziału w wojnie krajów NATO +++

Tymczasem Rosja nadal oskarża Niemcy i inne kraje NATO o dostarczanie broni na wojnę z Ukrainą. Rząd federalny wielokrotnie zaprzecza, jakoby był stroną wojny. Służby naukowe Bundestagu nie widzą obecnie żadnych prawnych dowodów na to, że Niemcy lub inne kraje NATO biorą udział w wojnie na Ukrainie poprzez dostawy broni – jak zarzuca im Rosja.

„Nie ma jeszcze jednoznacznych opinii prawnych w prawie międzynarodowym, które oceniałyby wsparcie państwa NATO dla Ukrainy jako formę udziału w konflikcie” – czytamy w niedawnym raporcie zleconym przez posła lewicy Sevima Dagdelena. Naukowcy narzekają jednak, że kryteria udziału w konfliktach w prawie międzynarodowym nie są wystarczająco jasno określone. Nie chodzi tylko o „sprzęt”, czyli zasięg i jakość dostarczanej broni. Należy również wziąć pod uwagę „oprogramowanie”, tj. zakres, w jakim państwa są zaangażowane w koordynację, ukierunkowanie lub kontrolę operacji bojowych, na przykład poprzez informacje od ich tajnych służb lub doradztwo i szkolenia wojskowe.

podążać Aktualności.de już o godz Facebook, Świergot, pinterest I youtube? Tutaj znajdziesz najnowsze wiadomości, najnowsze filmy i bezpośrednią linię do redaktorów.

rut/news.de




Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *