49 innych białoruskich migrantów próbowało przedostać się do Polski

Osobno grupa agresywnych osobników próbowała w poniedziałek rano siłą przekroczyć granicę w pobliżu wsi Melnik. Rzucali w patrole kamieniami i medalionami, poinformowali dziennikarze urzędnicy.

Według raportu polskiej Straży Granicznej siły białoruskie pomagały cudzoziemcom próbującym przekroczyć granicę – poinformował IAR.

W 2021 r. prawie 40 tys. osób próbowało nielegalnie przekroczyć granicę polsko-białoruską od strony białoruskiej. ludzie. Największa liczba to 17,5 tys. – zarejestrowana w październiku, według polskiej straży granicznej.

Aby chronić przepływ migrantów, Polska wdrożyła nowy, bardziej rygorystyczny system ochrony granic i przygotowuje się do zbudowania 2,5-metrowego ogrodzenia wzdłuż 180 km granicy białoruskiej.

Przedłużający się kryzys migracyjny na granicy polsko-białoruskiej nasilił się w sierpniu 2021 r. Unia Europejska, NATO i Stany Zjednoczone oskarżają białoruskiego autorytarnego przywódcę Aleksandra Łukaszenkę o sztuczne podżeganie do napływu migrantów na granicach z krajami sąsiadującymi z UE sankcje wspólnotowe wobec reżimu w Mińsku.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.