„Co najmniej 50 ciał wydobytych z gruzów”: ukraińscy żołnierze najwyraźniej złapani w ataku rakietowym podczas snu – Polityka

Dziesiątki zabitych w rosyjskim ataku na koszary Mikołajów

Według naocznych świadków w rosyjskim nalocie na koszary w Mikołajowie na południu Ukrainy zginęło kilkadziesiąt osób. „Nie mniej niż W koszarach spało 200 żołnierzy„Maxim, 22-letni żołnierz, powiedział agencji prasowej AFP w sobotę, dzień po ataku rakietowym”.Z gruzów wyciągnięto co najmniej 50 ciał, ale nie wiemy, ile zostało.„Operacje pomocowe trwały.

Rosjanie „przeprowadzili tchórzliwe ataki rakietowe na śpiących żołnierzy”, powiedział wcześniej w sobotę gubernator obwodu mikołajowskiego Witalij Kim w nagraniu zamieszczonym w sieci Facebook. Czeka na informacje o stratach ukraińskich sił zbrojnych.

Inny żołnierz obecny na miejscu powiedział AFP, że atak mógł zabić 100 osób. „Wciąż liczymy, ale biorąc pod uwagę stan ciał, liczenie jest prawie niemożliwe” – powiedział jeden z ratowników.

Burmistrz Mikołaja Ołeksij Senkiewicz powiedział ukraińskim mediom, że miasto, które przed wojną liczyło prawie pół miliona ludzi, było Zbombardowany został region Chersoń pod kontrolą Rosji Być może. – Ostrzał odbywa się zbyt szybko, by go wykryć i uruchomić system alarmowy – powiedział.

Wokół Mikołajowa są Zacięte walki. Miasto jest uważane za strategicznie ważne, ponieważ leży naprzeciwko głównego miasta portowego Odessy. Odessie do tej pory oszczędzono ataków.

Tymczasem Ukraina ogłosiła, że ​​zabiła innego rosyjskiego generała w atakach na lotnisko pod Chersoniem. Jest piątym starszym oficerem armii rosyjskiej, który został zabity od czasu inwazji, która rozpoczęła się 24 lutego. (AFP)

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.