Coraz więcej firm wspiera Ukrainę

Fot. Judita Grigelytė (VŽ)

Kautra przekazuje Ukrainie dziesięć autobusów i udziela pomocy humanitarnej. Inne firmy i organizacje również zgłaszają swoje inicjatywy na rzecz kraju, z którym Rosja rozpoczęła wojnę.

„Dajemy dziesięć autobusów. Nie są we wczesnej młodości, oczywiście jadą tam w swoim własnym celu, prawdopodobnie krótkoterminowym, a nie długoterminowym. Wjadą na Ukrainę – organizujemy to z instytucją publiczną „Ukraiński Dom” – powiedział Linas Skardžiukas, prezes Kautra Linas Skardžiukas.

Według niego Ukraińcy spotkają konwoje autobusowe na granicy polsko-ukraińskiej.

Inne firmy, instytucje edukacyjne, instytucje medyczne i różne organizacje będą w poniedziałek nadal ogłaszać różne wsparcie dla Ukrainy i jej uchodźców wojennych.

W poniedziałek bałtycka grupa firm MM Group ogłosiła, że ​​przeznaczy na Ukrainę sprzęt medyczny o wartości miliona euro.

Sieć sklepów Kesko Senukai zapowiedziała około 100 000 euro wsparcia dla Czerwonego Krzyża.

Pigu.lt przeznaczyło 27 tys. euro na imprezę sztabową na inicjatywę Niebiesko-żółtą wspierającą ukraińskich żołnierzy.

Szwedzka firma inwestująca w nieruchomości Eastnine wspiera Ukrainę i jest gotowa nieść pomoc humanitarną. Eastnine przeznaczyło 25 000 euro dla Litewskiego Czerwonego Krzyża na zwiększenie pomocy humanitarnej dla Ukrainy.

Zespół Finbee wspiera Ukrainę i zapewnia pomoc humanitarną osobom uciekającym przed wojną na Ukrainie. Już dziś Aukok.lt udzielił wsparcia w wysokości 7000 euro.

VMG International Investment Group przekazała 100 000 euro Czerwonemu Krzyżowi na wsparcie obywateli Ukrainy.

Telia obiecała nieograniczoną liczbę przedpłaconych kart SIM dla ukraińskich uchodźców wojennych, kliniki Santar i inni lekarze powiedzieli, że zgłosili się na ochotnika do pomocy dotkniętym Ukraińcom w poniedziałek, a Mykolas Romeris University poinformował w poniedziałek.

Agencja komunikacyjna Idea Prima rusza z kampanią, w której rosyjskojęzyczni specjaliści od komunikacji obiecują zamieszczać na rosyjskich portalach społecznościowych, forach i portalach randkowych fakty dotyczące wojny. Owexx i „Iki” poinformowali, że wileński sklep zrezygnuje z nazwy „Mińsk”. po rekonstrukcji.

Dowiedz się więcej o innych inicjatywach biznesowych TUTAJ.

Regularnie śledź poniedziałkowe wydarzenia na Ukrainie w pasku wiadomości.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują – poinformujemy Cię osobistym biuletynem, gdy tylko zostaną wymienione w „Verslo žinios”, „Sodra”, Centrum Rejestracji itp. źródła.