Day of Logistics 2022: ekscytujące zadania i bezpieczne zatrudnienie – Day of Logistics | Aktualności | TRANSPORT

Jak praca w logistyce może stać się bardziej atrakcyjna dla młodych ludzi była jednym z tematów poruszanych podczas konferencji prasowej z okazji Dnia Logistyki. Ponieważ studium Amazona i Wyższa Szkoła Zawodowa w Würzburgu-Schweinfurcie wykazały, że osoby poniżej 26 roku życia niechętnie podejmują pracę w logistyce. Jest to monotonna praca, która często jest wymagająca fizycznie, a nowoczesna technologia nie zawsze jest dostępna, aby ją wspierać.

Parlamentarny sekretarz stanu w Federalnym Ministerstwie ds. Cyfryzacji i Transportu (BMDV), Oliver Luksic, odpowiedział: „W logistyce są ekscytujące zadania. Ponadto te miejsca pracy są bezpieczne. Obecna sytuacja sprawia, że ​​w tym sektorze gospodarki potrzebnych jest coraz więcej wykwalifikowanych pracowników.

Zadaniem polityki jest dalsza poprawa wizerunku pracy w logistyce – powiedział Luksic. Rząd federalny uruchomił już programy finansowania szkoleń i kształcenia ustawicznego, aby przeciwdziałać niedoborowi wykwalifikowanej siły roboczej w tej dziedzinie.

Dyrektor generalny BVL, profesor Thomas Wimmer, podkreślił również bezpieczeństwo pracy w logistyce: „Są to miejsca pracy odporne na kryzys”. Pracownicy sektora ekonomicznego mają możliwość pracy na całym świecie. Logistyka to także synonim różnorodności, o czym świadczy liczba 200 zawodów w tej dziedzinie.

Rzecznik Niemieckiego Związku Miast i Gmin (DStGB) Alexander Handschuh powiedział, że dobra komunikacja jest szczególnie ważna dla przekazywania korzyści płynących z pracy w logistyce. A Norbert Brandau, szef logistyki w Amazon, chce rekrutować nowych pracowników w dziedzinie logistyki przede wszystkim z zachowaniem przejrzystości i elastyczności. Dla niego oznacza to, że Amazon otwiera swoje drzwi, aby rzucić okiem na centra logistyczne. Z drugiej strony chce pozyskiwać kobiety, szczególnie dla swojego biznesu, z większą elastycznością. Na przykład Amazon oferuje elastyczne godziny pracy i możliwość pracy z domu.

W tegorocznym Dniu Logistyki odbędzie się około 150 wydarzeń w czterech krajach: Niemczech, Grecji, Polsce i Szwajcarii. Są to nie tylko wydarzenia na miejscu, ale także wydarzenia online, w których zainteresowana publiczność i eksperci mogą bezpłatnie uczestniczyć i w ten sposób uzyskać własne wyobrażenie o trzecim sektorze gospodarczym Niemiec: generuje to obrót w wysokości 293 milionów euro rocznie i zatrudnia ponad trzy miliony pracowników. Dzień akcji, zapoczątkowany przez Niemieckie Stowarzyszenie Logistyczne (BVL) w 2008 roku, organizowany jest po raz 15.: w tym roku po raz pierwszy przez agencje Mainblick i Team Tosse.

Kilka przykładów z oferty wydarzeń: producent wyposażenia placów zabaw Merkur w Lubece w Dolnej Saksonii, producent odzieży sportowej Jako w Hollenbach w Badenii-Wirtembergii oraz producent protetyki Implantcast w Buxtehude oferują przegląd logistyki produkcji i możliwości ich kariery . Zainteresowani mogą doświadczyć logistyki detalicznej w Ikea w Regensburgu oraz wirtualnych wycieczek na żywo po centrach logistycznych Amazona. Portowe firmy logistyczne, takie jak Behala, Duisport czy Contargo, oferują możliwość zajrzenia za kulisy sektora usług logistycznych, ale także specjalistów high-tech, takich jak Ingram Micro pod Berlinem (logistyka dla handlu modą online) lub renomowanych dostawców usług, takich jak Hermès lub Dachser. Ponadto informatycy i instytuty badawcze przedstawią stan i przyszłość technologii logistycznej, w tym Dematic w Dortmundzie i Uniwersytet Otto von Guericke w Magdeburgu.

Centralnym punktem kontaktowym w dniu akcji jest strona internetowa www.tag-der-logistik.de. Tam każdy zainteresowany może bezpłatnie zarejestrować się na wybrane przez siebie wydarzenie lub śledzić wiadomości w sieciach społecznościowych na ten temat na tablicy społecznościowej. Firmy, instytucje edukacyjne, kluby i stowarzyszenia oraz organizacje z branży logistycznej mogą publikować swoje wydarzenia i przetwarzać rejestrację uczestników.

W ubiegłym roku Dzień Logistyki dotarł do około 200 000 osób ze 107 ofertami.

Amazon, Panattoni, deweloper projektów nieruchomości przemysłowych i logistycznych w Europie oraz internetowa platforma wideo logistik-tv.net zostali wyznaczeni jako partnerzy premium Logistics Day 2022. Ponadto duża liczba idealnych partnerów wspiera ten dzień, takie jak DStGB, BVL, Federalne Stowarzyszenie Spedycji i Logistyki (DSLV), Federalne Stowarzyszenie Logistyki Przesyłek i Ekspresów (BIEK), Niemieckie Stowarzyszenie Logistyki Rowerowej, inicjatywa „Die Wirtschaftsmacher” i inne.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.