Giełda kryptowalut Binance przekazuje Ukrainie 10 mln USD

Według firmy wsparcie trafi do kluczowych organizacji pozarządowych już działających w kraju, w tym do UNICEF, Wysokiego Komisarza Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców (UNHCR), Agencji Narodów Zjednoczonych ds. Uchodźców, iSans oraz People in Need. Celem jest pomoc dzieciom i członkom rodzin ewakuowanych ze strefy działań wojennych.

Binance stworzyło również stronę poświęconą puli kryptowalut o nazwie Ukraine Emergency Relief Fund. Strona przeznaczona jest dla osób, które chcą pomóc Ukrainie przekazując kryptowaluty. Darowizny zapewnią pomoc doraźną uchodźcom i dzieciom oraz sfinansują logistykę żywności, paliwa i zaopatrzenia dla uchodźców. Sam Binance przekazał już funduszowi ponad 6 milionów kryptowalut. zł.

„Ta eskalacja konfliktu głęboko wstrząsnęła naszą społecznością w ostatnich dniach. Jesteśmy dumni, że mogliśmy szybko zmobilizować naszą sieć i nieść pomoc i wsparcie potrzebującym. Pomoc obejmuje żywność, paliwo, zaopatrzenie i schronienie dla Ukraińców, w tym wielu członków społeczności Binance. „Wykorzystujemy wszystkie nasze zasoby i kanały, aby nakłonić światowych liderów do natychmiastowego zakończenia tego konfliktu” – powiedział Changpeng Zhao, założyciel i dyrektor generalny Binance.

Firma współpracuje bezpośrednio z kilkoma lokalnymi zespołami na Ukrainie, które aktywnie pracują nad przyspieszeniem transgranicznego przejścia Ukraińców do bezpiecznych krajów sąsiednich.

Fundacja Charytatywna Binance regularnie współpracuje z UNICEF za pośrednictwem swojego komitetu w Luksemburgu. We współpracy z tą organizacją fundacja udzieliła pomocy ludności libańskiej po wielkim zamachu bombowym w Bejrucie. W komunikacie prasowym napisano również, że wspierał kampanie szczepień na całym świecie.

„Naszym ostatecznym poświęceniem jest ochrona dobrostanu 7,5 miliona ukraińskich dzieci. Jeśli konflikt nie zostanie zatrzymany, potrzeba pomocy dla dzieci i ich rodzin bez wątpienia wzrośnie” – mówi urzędnik Binance.

Obecne działania UNICEF obejmują przewidywanie i lokalizowanie krytycznych potrzeb w zakresie zapasów, zapewnienie czystej wody, wspieranie uchodźców na drogach, ochronę dzieci, pomoc w nagłych wypadkach oraz wsparcie psychospołeczne.

Od 2014 r. niezbędną pomoc na Ukrainie udziela również UNHCR. Organizacja pomaga również osobom zmuszonym do opuszczenia swojego kraju w znalezieniu schronienia.

Międzynarodowa Sieć Działań Strategicznych (iSans), powołana w 2020 r., również zajmuje się uchodźcami z Ukrainy. Polska. Jej głównym celem było przyjęcie obywateli Białorusi, którzy uciekli przed prześladowaniami reżimu Aleksandra Łukaszenki.

Organizacja non-profit „Ludzie w Potrzebie” ma również doświadczenie z uchodźcami wojennymi. Organizacja ta otwiera kolejny krytyczny korytarz dla ukraińskich zbiegów na Słowacji.

Binance to największa na świecie giełda kryptowalut w Hongkongu, założona w 2017 roku. Z usług tej firmy korzysta około 30 milionów osób. konsumentów. Dzienne obroty platformy handlowej w 2021 r. wyniosły 76 mld. zł.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.