Granica z Republiką Czeską W centrum uwagi: Policja Federalna: Liczba nielegalnych wjazdów gwałtownie wzrasta

Granica z centralnym punktem Republiki Czeskiej
Policja federalna: liczba nieautoryzowanych wpisów gwałtownie wzrasta

Coraz więcej osób ponownie próbuje nielegalnie wjechać do Niemiec. Szczególnie na granicy z Republiką Czeską policja federalna odnotowała znaczny wzrost. Coraz większą rolę odgrywa także Białoruś jako kraj tranzytowy.

W ostatnich miesiącach znacznie wzrosła liczba nieautoryzowanych wjazdów do Niemiec, zwłaszcza przez granicę niemiecko-czeską. O tym informuje „Rheinische Post”, powołując się na dane policji federalnej, którymi dysponuje. Od początku roku do 28 września włącznie policja federalna znalazła około 56 800 osób wjeżdżających do Niemiec bez pozwolenia.

„Koncentrujemy się obecnie na granicy niemiecko-czeskiej, na której w 2022 r. zarejestrowano ponad 11 827 nieautoryzowanych wejść, w tym ponad 6500 w samym sierpniu i wrześniu 2022 r.” – powiedział rzecznik policji federalnej. Według tego w 2021 r. na tej granicy odnaleziono około 4200 osób. Na granicy z Austrią, gdzie obecnie obowiązują stałe kontrole graniczne, liczba jak dotąd w tym roku to ponad 13 700 nieautoryzowanych wjazdów. Informacje dotyczą dnia sprawozdawczego 28 września.

„Rosnący rozwój wykrytych nieautoryzowanych wejść jest szczególnie widoczny na wschodnich i południowych granicach Niemiec” – powiedział. W całym kraju policja federalna rejestruje średnio ponad 400 osób, które nielegalnie wjechały do ​​kraju na swoim obszarze objętym obowiązkiem, chociaż generalnie na niemieckich granicach lądowych nie ma kontroli.

Jeśli spojrzysz na sytuację według krajów związkowych, większość ludzi przyjeżdża do Bawarii i Saksonii. Od stycznia do sierpnia Bawarska Policja Federalna zidentyfikowała 15 433 nieautoryzowanych wjazdów przez odcinki granicy niemiecko-austriackiej i niemiecko-czeskiej. W tym samym okresie 2021 r. było ich 8706. W Saksonii na odcinkach granicznych z Polską i Czechami znaleziono 7397 osób, które nielegalnie wjechały do ​​Niemiec, w porównaniu do 2402 w analogicznym okresie poprzedniego roku.

„Wiemy skąd pochodzą”

„Wiemy, skąd pochodzą i dokąd idą” – powiedział gazecie prezydent policji federalnej Dieter Romann. „Nie wiemy, dlaczego zwykle nie znajdujemy wyników Eurodac” – mówi Romann. Dzięki systemowi Eurodac odciski palców osób ubiegających się o azyl i uchodźców są gromadzone w całej Europie, przechowywane centralnie i porównywane. Ogólnounijne porównanie danych ma na celu uniemożliwienie ludziom ubiegania się o azyl lub ochronę międzynarodową w kilku krajach UE.

Wypowiedź Romanna można też wiązać ze wzrostem migracji przez Serbię i Białoruś. „Serbia nadal jest głównym krajem tranzytowym dla nielegalnej migracji do Europy Środkowej i Zachodniej ze względu na swoje centralne położenie geograficzne na Bałkanach Zachodnich i krajowe przepisy wizowe” – powiedział rzecznik. Stamtąd migranci próbowaliby przekroczyć granice do Rumunii, Węgier lub Chorwacji, aby migrować do odpowiednich krajów docelowych Unii Europejskiej. „Spomagają im ugruntowane i rozwinięte struktury przemytnicze. Szczególnie w ostatnich miesiącach obserwuje się wzrost dynamiki migracji, co również ma wpływ na liczbę wykryć na granicy niemiecko-czeskiej” – zadeklarował.

Innym problemem jest wjazd przez Białoruś, jak pokazują dane Policji Federalnej. Według tego do 28 września br. zarejestrowano około 4760 nieautoryzowanych wpisów związanych z Białorusią. Koncentruje się na granicy z Polską. „Po tym, jak presja migracyjna z Białorusi początkowo spadła pod koniec 2021 r., Policja Federalna ponownie odnotowała wzrost od kwietnia 2022 r., osiągając trzycyfrową miesięczną wartość. Według policji federalnej migranci korzystają głównie z połączeń lotniczych do Moskwy. stamtąd jechać przez Białoruś i Polskę.” , powiedział rzecznik. Część podróży odbywa się również przez kraje bałtyckie.

Bianca Robbins

„Miłośnik internetu. Dumny ewangelista popkultury. Znawca Twittera. Przyjaciel zwierząt na całym świecie. Zły komunikator”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *