Handball EM News: zwycięstwo Szwecji – kolejna porażka Chorwacji | wiadomości o piłce ręcznej

Norwescy szczypiorniści świętowali zwycięstwo dzień przed pojedynkiem EM z Niemcami.

Skandynawowie zdeklasowali polską selekcję na starcie rundy głównej 42:31 (21:15). Wicemistrz świata Szwecji również świętował niepodzielny sukces w czwartek o 29:23 (16:13) przeciwko Rosji.

Drużyna DHB spotyka się w piątek z Norwegią

W grupie 2 rundy głównej cztery drużyny mają teraz punkty 2:2: Niemcy, Szwecja, Norwegia i Rosja. Hiszpania jest na czele tabeli po 29:23 z drużyną DHB (4:0), Polska jest na dole stawki (0:4).

Wybór Niemieckiego Związku Piłki Ręcznej (DHB) odbędzie się już w piątek (20:30 /ZDF) na Norwegów wokół Kilonii gwiazdor Sander Sagosen. Szwecja jest w niedziele (18.00)ARD) przeciwnicy III rundy zasadniczej niemieckiej drużyny, drużyna DHB zmierzy się z Rosją na zakończenie drugiej fazy turnieju we wtorek (18:00 /ZDF) a.

Hampus Wanne był najlepszym szwedzkim miotaczem na oczach 1667 widzów w Bratysławie. Lewy skrzydłowy SG Flensburg-Handewitt zatonął dziewięć ze swoich dziesięciu prób. Sagosen (9 bramek) i Sebastian Barthold (10 bramek) wyróżniali się w Norwegii.

Współfaworyci ponoszą zaskakującą porażkę

W równoległej rundzie głównej Grupy 1 w Budapeszcie współfaworyci Chorwacji ponieśli zaskakująco wyraźną porażkę. Zdziesiątkowana licznymi awariami koronowymi drużyna przegrała z Czarnogórą 26:32 (9:15) iz wynikiem 0:4 ma niewielkie szanse na awans do półfinału. Mistrzyni świata Dania zachowała czyste konto 28:24 (17:14) z Islandią, podobnie jak Francja, mistrzyni olimpijska 34:24 (15:12) z Holandią. Obaj mają dobre szanse w półfinale z wynikiem 4:0.

Dwie najlepsze drużyny z każdej grupy kwalifikują się do rozgrywek medalowych.

Serwis Informacji Sportowej (SID)

Wszystko o Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej 2022 na skysport.de:

EHF Euro 2022 aktualności
Wszystkie filmy EHF Euro 2022
Wyniki na żywo EHF Euro 2022
Harmonogram Mistrzostw w piłce ręcznej
Stoły na mistrzostwa w piłce ręcznej
Wyniki Mistrzostw Europy w piłce ręcznej
FAQ: Wszystkie informacje na temat EM i nadawania

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *