Kapitono raištų iš G. Liaudansko – Svaro linų priėmęs Lietuvos rinktinės vartininkas M. Šumskis: „Norime haunųeti visas rungtynes” – Respublika.lt

Podobnie jak dwóch trenerów członków Lietuvos majojo futbolo rinktinės, dowódcy komandosów są dyrektorami Lietuvos majojo futbolo associações vykdančiouju.

Jeszcze przed wyjazdem poprawia się nastrój niewielkiego lodowiska w Lietuvos, które z powodzeniem pokonało FK „Alyčię” w meczach kontrolnych.

Nieodłączną częścią tego lodowiska stało się również określenie „IŠVIEN”. Te słowa wcielił w życie lodowiska lider grupy „G&G Sindikato”, Gabrielius Liaudanskas – Svaras. Kapitan Lietuvy įkūnijantis muzikantas przybył na wieczorny trening na lodowisko kilka dni temu i przekazał wszystkie atrybuty kapitana bramkarzowi komandosów Mantasowi Šumskiemu.

To właśnie podczas tajnego głosowania komandosów Manta wybrano kapitana drużyny. Pan Šumskis nie jest najstarszym zawodnikiem na boisku, ale ma największe doświadczenie. Jest jedynym zawodnikiem tegorocznego lodowiska, który wziął udział w Mistrzostwach Świata w Piłce Nożnej Socca Minor 2019, następnie Litwa wygrała fazę grupową i awansowała do ośmiu finałów turnieju.

W tym roku Lietuvos majojo futbolo rinktinė zagra w grupie C, w której zmierzą się Kostaryka, Słowenia, Maroko i Polska. W ostatnich dwóch meczach Litwa grała również w 2019 roku, potem pokonała Maroko 6:0, a Polska przegrała 0:6.

Pan Šumskis ma te mistrzostwa, to rungtynes ​​gerai prisimena, więc wróćmy do tego. Przed opuszczeniem lodowiska rozmawialiśmy z nowym kapitanem lodowiska.

– Mantai, jak pytałeś, kiedy twoi nowi przyjaciele z komandosów wybrali cię na kapitana drużyny narodowej? Związki z kapitanem dają dodatkową motywację, a na koniec daugum spaudimo?

– Nie pojechałem tego dnia do Wilna, poszedłem do klubu sportowego „Impuls” i pojechałem prosto na stadion w Kłajpedzie, gdzie czekali weterani. Wrócili, potem prysznice, kotlety, pomidory, a oni wciąż mówią „o co chodzi”, prosząc o dostawę. Po już lova, snadulys to… skambutis. Głos Tomo Butkausa, lidera lodowiska, to słowa – „Dobrze, kapitanie”. Mówię „albo lub”, a on mówi „rimtai”. Mówię „ok” i dziękuję. Więc już syptelėju moje mylymosios słuchać z čížio? Mówi – „Dawno mnie tu nie było”. Przepraszam, nie obchodzi mnie to, nie lubię dokumentów, jestem lovytę. Obudziłem się rano i pomyślałem – dobry, szczęśliwy, zaskoczony. . Moją motywacją jest już taip buvo šimtaprocentinė. Nie byłbym kapitanem, zachowywałbym się tak samo. Zrobiłbym to w komanda, kiedy było lepiej, a teraz oficjalnie to robię.

– Skoro jesteś reprezentantem drobnej drużyny piłkarskiej Lietuvos w 2019 roku, jak wypadasz na tle? Czy Kuo šios rinktinės počnosios jest inny?

– Komandosów na Krecie nie da się teraz porównać z komandosami. Nie wiem jak to zrobić, a czego nie wiem, nie robię. Potem dołączyłem do komanda, zrobiłem wszystko dla komanda, dla wyników, dla kapitana. Tyčia nie bardzo się starała, ale byłam częścią dobrego komanda. Teraz mam „swój” zespół, robię i zrobię wszystko, gdybym musiał tak grać, rób to, czego nie muszę, bo nie muszę się martwić, że czuję się źle w komfortowych warunkach. ). Będę kapitanem. Więc co mają ze sobą wspólnego? Oboje wiedzą, jak grać w piłkę nożną. Jaka jest różnica ? Członkowie są różni, z wyjątkiem asystenta trenera Giedrių (Brazaitų, – przyp. red.).

– Jaka jest atmosfera na lodowisku? Atmosfera Kaip vertini?

– Nuotaikos rinktinė – geros, kovinės. Baw się, ale uspokój się. Pracuje. Przepełnia optymizm. Wszyscy czekają. Nie mówią mi, ale Polacy pewnie czekają, żeby zagrać ze sobą, może chcą się zemścić za sześć nieudanych bramek ich kapitana. Spoko gość!

– Budapest Lietuvos rinktinės zais su deja tavo paties iš arti matytomis Lenkijos ir Maroko rinktinėmis. Autobus Dar Kostaryka to Słowenia. Kaip vertini varžovu, kaikan rungtynių lauki najbardziej?

– Nadal czekam na rungtynių wszystkich. Nigdy nie wyróżniłem żadnego z moich przeciwników, zawsze gram bez lekceważenia przeciwnika, ponieważ wszyscy jesteśmy zawsze równi. Ale przynajmniej nie mogę się doczekać rungtynių su Costa Rica. Egzotyczny kraj, przed którym jesteś naprawdę ciekawy.

– Jakie są Twoje cele w zakresie kontroli ostrza? Co chcesz osiągnąć w Budapeszcie?

– Punktualnie Komandiniai tiksali – wszystkie mecze wygrane. Wszystko. „Moja” drużyna to ja, więc cele są takie same. Przed każdym meczem poproszę drużynę, aby nie traciła ani jednego gola. Jeszcze raz dziękuję całemu zespołowi za wsparcie, dziękuję wice-kapitonui za pomoc.

Skład Lietuvos majojo futbolo rinktinės 2022 Na Mistrzostwa Świata w Socca (10-18 września, Budapeszt):

Vartininkai: Titas Vitkauskas (nr 1), Mantas Šumskis (nr 77).

Ginekolodzy: Deividas Gineitis (nr 2), Marius Linkevičius (nr 3), Matas Venslauskas (nr 4), Mindaugas Zlatkus (nr 9).

Za Sauga: Matas Radžiukynas (nr 5), Arnas Levonauskas (nr 8), Augustas Trinkūnas (nr 11).

Atakujący: Laurynas Danielius (nr 7), Paulius Sirotavičius (nr 10).

Dla trenera: Mindaugas Grigalevičius (trener vyriausasis), Giedrius Brazaitis (asystent trenerów).

Harmonogram etapów grup Lietuvos majojo futbolo rinktinės:

10 września: Litwa – Maroko (14:00 czasu Lietuvos)

13 września: Litwa – Kostaryka (12:00 czasu Lietuvos)

14 września: Słowenia – Litwa (15:00 czasu Lietuvos)

15 września: Polska – Litwa (20:00 czasu Lietuvos)

Danielle Currey

"Zły ewangelista zombie. Bacon maven. Fanatyk alkoholu. Myśliciel chcący. Przedsiębiorca."

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.