KAUST integruje pięć wiodących międzynarodowych start-upów i wprowadza nowe technologie do Arabii Saudyjskiej

THUWAL, Arabia Saudyjska –Uniwersytet Nauki i Technologii im. Króla Abdullaha (KAUST) niedawno ukończyła Destination Deep Tech – czołowy saudyjski program, który sprowadza światowej klasy międzynarodowe startupy do Królestwa w celu opracowywania innowacji z zakresu głębokich technologii. Międzynarodowe start-upy – Ten Entek, hopu, Laboratoria Insygniów, Pascal oraz białko morskie – zostali wybrani do trzymiesięcznego programu ze względu na ich zaawansowaną ekspansję technologiczną w regionie MENA.

Niniejsza informacja prasowa zawiera treści multimedialne. Zobacz pełne ogłoszenie tutaj: https://www.businesswire.com/news/home/20220516005519/en/

Założyciele 5 międzynarodowych startupów CeEntek, Hopu, Insignes-Labs, Pasqal i Proteinea w KAUST (fot. AETOSWire)

„KAUST to głębokie technologiczne serce saudyjskiej gospodarki i jako takie, z radością witamy te utalentowane międzynarodowe startupy w KAUST and the Kingdom w ramach Destination Deep Tech” – powiedział dr Kevin Cullen, wiceprezes KAUST Innovation.

Pasqal z Francji to wiodący europejski start-up w dziedzinie obliczeń kwantowych, dostarczający kompletne rozwiązanie od sprzętu po aplikacje. Ich celem jest szybsze udostępnienie przewagi kwantowej użytkownikom końcowym. Pasqal niedawno podpisał memorandum o porozumieniu z Aramco i obecnie poszukuje obecności handlowej w regionie.

Insignes-Labs of Poland opracowuje dodatki przeciwdrobnoustrojowe chroniące szeroką gamę materiałów przed mikroorganizmami, takimi jak bakterie, glony, grzyby i pleśnie. Firma prowadzi obecnie program pilotażowy ze start-upem KAUST Red Sea Farms podczas ubiegania się o Fundusz Akceleracji Wpływu Transferu Technologii KAUST w celu pogłębienia współpracy z uczelnią i komercjalizacji produktu.

Proteinia z Egiptu to platforma technologiczna, która wykorzystuje sztuczną inteligencję, modele głębokiego uczenia i biologiczną automatyzację do rozwoju i produkcji białek. Przyspieszając komercjalizację kluczowych zoptymalizowanych produktów białkowych, Proteinia ma służyć dziedzinie zdrowia ludzkiego, akwakultury i zrównoważonych technologii żywności.

CeEntek z Singapuru dostarcza beton o ultrawysokich parametrach, zapewniający większą trwałość i wydajność w projektach budowlanych. Dzięki innowacyjnemu procesowi produkcji rozwiązania betonowe UHPC 2.0™ mogą być stosowane na wielu rynkach i w wielu zastosowaniach.

Hopu z Hiszpanii dostarcza oparte na sztucznej inteligencji urządzenia i czujniki IoT dla Przemysłu 4.0 i inteligentnych miast, obejmujące monitorowanie jakości powietrza, hałas, pomiar energii i nie tylko. Firma instaluje swoje czujniki jakości powietrza w sieci KAUST dzięki współpracy z naukowcami z KAUST Smart i KAUST.

Następna sieć (TNW) to zespół odpowiedzialny za Destination Deep Tech. Pomaga firmom i rządom wprowadzać innowacje wraz z ekosystemem start-upów i zapewnia rekrutację najlepszych talentów do programu.

*Źródło: AETOFil

Językiem źródłowym, w którym publikowany jest tekst oryginalny, jest wersja oficjalna i autoryzowana. Tłumaczenia zostaną dołączone dla lepszego zrozumienia. Jedynie oryginalnie opublikowana wersja językowa jest prawnie ważna. Dlatego porównaj tłumaczenia z oryginalną wersją językową publikacji.

Źródło: BusinessWire

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.