Kościół katolicki chce przyjąć migrantów

Polska: Kościół katolicki chce przyjąć migrantów

Warszawa.Najwyższy dygnitarz wpływowego politycznie polskiego Kościoła katolickiego opowiedział się za przyjęciem migrantów. Sam Kościół jest gotowy na przyjęcie potrzebujących uchodźców – powiedział Wojciech Polak, arcybiskup gnieźnieński i prymas Polski, w rozmowie z polską katolicką agencją informacyjną KAI.

Dowiedz się więcej po ogłoszeniu

Dowiedz się więcej po ogłoszeniu

Wywiad KAI został opublikowany w czwartek na oficjalnej stronie Arcybiskupa. W sobotę szeroko cytował go także telewizyjny kanał informacyjny TVN24.

Zapytany wprost, czy sam zgodziłby się przyjąć uchodźców w swojej archidiecezji, Polak odpowiedział: „Tak, chciałbym. Ale sama rejestracja nie wystarczy. Potrzebny jest kompleksowy system wsparcia integracji. Potrzebne jest do tego wsparcie państwa.

Abp Polak: Pomoc jest zasadą doktryny chrześcijańskiej

W wywiadzie Polak odpowiedział także na sondaże, że katolicy w Polsce mniej chętnie pomagają uchodźcom niż niewierzący: „Jeśli te sondaże odzwierciedlają prawdziwe przekonania wierzących, oznacza to dla mnie jeszcze większy apel o ewangelię. Niech pomoc potrzebującym. Pomaganie komuś w potrzebie jest zasadą doktryny chrześcijańskiej.

Dowiedz się więcej po ogłoszeniu

Dowiedz się więcej po ogłoszeniu

Polskie władze oskarżają białoruskiego przywódcę Aleksandra Łukaszenkę o zorganizowane sprowadzanie uchodźców z regionów objętych kryzysem na zewnętrzną granicę UE. Organizacje humanitarne i Wysoki Komisarz ONZ ds. Praw Człowieka oskarżają zarówno Polskę, jak i Białoruś o łamanie praw człowieka. Polska odsyła uchodźców z powrotem przez granicę, nie dając im możliwości skorzystania z uczciwej procedury azylowej. Białoruś z kolei odmawia im powrotu do stolicy Mińska i zmusza ich do pozostania na granicy.

RND/dpa

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.