Leonardo DiCaprio przekazał Ukrainie 10 mln. dolary: jego babcia Helene Indenbirken z Odessy

Jeden z najpopularniejszych aktorów na świecie, Leonardo DiCaprio, pozostał obojętny na wojnę Rosji z Ukrainą. Przekazał 10 milionów Ukrainie, zdewastowanej militarną agresją Putina. Visegrad24 poinformował na swoim koncie na Twitterze.

Kanał informacyjny, który zazwyczaj publikuje wiadomości o krajach wyszehradzkich (Węgrzech, Czechach, Polsce i Słowacji) oraz ich polityce, historii i kulturze, obecnie przez całą dobę udostępnia wiadomości o Ukrainie najechanej przez Rosję.

Wraz z szokującymi obrazami wojny, a czasami motywującymi, upartymi i odważnymi walkami Ukraińców, pojawiła się wiadomość, że hollywoodzki aktor Leonardo DiCaprio przekazał Ukrainie 10 milionów dolarów.

Jeden z najlepiej zarabiających aktorów na świecie ma ukraińskie korzenie: jego babcia Elena Stiepanowna Smirnowa, która później zmieniła imię na Helene Indenbirken, urodziła się w Odessie, obecnie części Ukrainy.

Po 1917 r. W czasie rewolucji rosyjskiej wyemigrowała z rodzicami do Niemiec. Hélène miała wtedy trzy lata.

Kobieta miała bardzo silną więź ze słynną wnuczką. Czasami towarzyszyła DiCaprio na premierze jego filmów. H. Indenbirken zmarł w 2008r. 5 sierpnia w wieku 93 lat.

Zdjęcie Leonarda DiCaprio z babcią Helene Indenbirken / Vida Press

Ukrainę wspierają także inni aktorzy i reżyserzy. Robert De Niro powiedział, że należy zrobić wszystko, aby powstrzymać rosyjską agresję. Ryan Reynolds i Blake Lively wezwali do przekazania datku na Ukrainę i zobowiązali się do wyrównania każdego przekazanego dolara, dopóki nie zostanie osiągnięty milion. Urodzona w Kijowie Mila Jovovich, która ma ukraińskie i rosyjskie korzenie, jest również przerażona sytuacją na Ukrainie.

Urodzona na Ukrainie Mila Kunis i jej mąż Ashton Kutcher powiedzieli w filmie opublikowanym w piątek, że zamierzają nieść pomoc humanitarną Ukrainie. Para obiecała przekazać 3 miliony. dolarów.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *