Lukas Podolski strzela wymarzonego gola z 60 metrów – sport

To 73. minuta meczu Pogoni Szczecin z Górnikiem Zabrze. Goście prowadzili już 3:1 w sobotę, gdy Szczecin stracił piłkę na połowie Zabrza w przedsezonowym meczu. A dokładniej: Robert Wojtuszek z Zabrza wygrywa piłkę, swoje podanie spotyka się z Lukasem Podolskimokoło 15 jardów od linii środkowej, więc wciąż dobrze na własnej połowie.

37-letni były zawodnik reprezentacji Niemiec, gdy tylko go przyjmie, stawia piłkę przed sobą – i po prostu kopie ją z około 60 jardów silną lewą nogą. I pomyślnie. Piłka wpada do siatki nad bramkarzem drużyny przeciwnej, który przesunął się bardzo wysoko. Koledzy kręcą głowami z niedowierzaniem, a Podolski, który gra w Zabrzu od lata 2021 roku, świętuje. Mecz kończy się wynikiem 4:1.