Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Judo: Tylko razem możemy tyle stworzyć

Na arenie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Alytus odbył się tradycyjny III Międzynarodowy Dziecięcy Festiwal Judo „Zwierzęca Planeta Judo 2022”. Chłopcy rywalizowali na 5 matach w trzech grupach wiekowych (U-11, U-13 i U-15) w zawodach indywidualnych oraz w zawodach drużynowych U-15. W festiwalu wzięło udział ponad 300 młodych judoków z Ukrainy, Polski, Łotwy oraz miast i dzielnic naszego kraju.

Podczas otwarcia festiwalu chwilą ciszy uhonorowano ofiary wojny rosyjskiej z Ukrainą, a narodowi ukraińskiemu udzielono zdecydowanego poparcia.

Odbyła się akcja wspierająca Ukrainę, a goście i uczestnicy zostali poczęstowani kawą, kakao i gorącą czekoladą. Podczas akcji zebrano prawie 410 euro (408,71 euro), które zostały przekazane na rzecz organizacji wspierającej „Strong Together”.

Sportowcy ASRC zdobyli podczas tego festiwalu 10 medali (4 złote, 1 srebrny i 5 brązowych). Najstarsi judokowie U-15 byli najlepsi: Timas Cimbolas (kategoria wagowa do 42 kg), Adris Jakubauskas (kategoria wagowa do 50 kg), Tajus Babaičenko (kategoria wagowa do 60 kg) i Titas Nedzinskas (kategoria wagowa do 66 kg) zostali mistrzami. kg). Brązowe medale zdobyli Alex Klpeponi (do 50 kg) i David Belij (do 73 kg).

W grupie wiekowej U-13 Kipras Vainiušis wywalczył srebrny medal (do 50 kg), a Dovydas Pileckas (do 38 kg) i Ignas Račkauskas (do 30 kg) brązowe medale.

Tomas Liaugaudas (do 27 kg) zdobył brązowy medal U-11 w najmłodszej grupie wiekowej. Wszystkich tych medalistów przygotowywali do zawodów trenerzy judo CURC Dainius Cimbolas i Egesta Cimbolienė.

W rywalizacji drużynowej U-15 wzięło udział 11 drużyn z Łotwy i Litwy. Drużyna ASRC/Judo simba pokonała drużyny okręgów Plungė i Kownie, aw finale z minimalnym wynikiem 3-4 przegrała z klubem judo „Budoka” i zdobyła drugie miejsce w pucharze oraz srebrne medale. Honoru Olity bronili Dovydas Pileckas (do 42 kg), Timas Cimbolas (do 42 kg), Adris Jakubauskas (do 50 kg), Kipras Vainiušis (do 55 kg), Tajus Babaičenko (do 60 kg). , Titas Nedzinskas (do 66 kg) i David Belij (powyżej 66 kg).

Po festiwalu i wszystkich nagrodach przez kolejne dwa dni odbył się międzynarodowy obóz judo na tatami, na którym swoje umiejętności doskonaliło ponad 100 zawodników judo z Polski, Łotwy i Litwy.

Trener judo CURC Dainius Cimbolas dziękuje wszystkim, którzy przyczynili się do organizacji tego festiwalu. Ośrodek Sportu i Rekreacji w Alytus, Gmina Miejska Alytus, Federacja Sambo i Judo w Alytus, UAB Nerda, UAB Linerda, AB Astra, UAB Pretendentas.