Mistrzostwa Europy w piłce ręcznej: obrońca tytułu Hiszpania przegrywa z Norwegią wiadomości o piłce ręcznej

Broniąca tytułu Hiszpania nie zagrała w półfinale Mistrzostw Europy w piłce ręcznej na Węgrzech i Słowacji.

Broniący tytułu przegrał z Norwegią 23:27 (11:14) w niedzielę wieczorem w Bratysławie i poniósł pierwszą porażkę w mistrzostwach Europy po 17 kolejnych zwycięstwach we wszystkich turniejach.

Grupa 2 rundy głównej, w której Niemcy po 21:25 ze Szwecją nie mają już szans na awans, teraz zmierza do emocjonującego finału walki o udział w meczach medalowych w Budapeszcie. Hiszpanie i wicemistrzowie świata Szwecja i Norwegia mają przed końcem dnia 6:2 punkty.

Hiszpania teraz przeciwko Polsce

Podczas gdy Szwecja i Norwegia zmierzą się w bezpośrednim pojedynku we wtorek (20:30), Hiszpanie zmierzą się z Polską kilka godzin wcześniej (15:30). W pierwszym meczu dnia w stolicy Słowacji w niedzielę Polacy zmarnowali szansę na wygranie pierwszej rundy rundy zasadniczej pokonując Rosję 29:29 (13:12). Polska i Rosja, ostatni przeciwnicy grupowi ekipy DHB we wtorek (18:00 / ZDF), nie mają już szans na awans do półfinału.

Widzowie w Bratysławie przeżyli dziwną finałową fazę meczu między Polską a Rosją. Po czerwonej kartce przeciwko Petkovicowi 12 sekund przed czasem, Polacy grali shorthanded i na dwie sekundy przed końcem objęli prowadzenie dzięki szóstej bramce Michała Daszka. Rosja następnie sprawdziła czas i wyrównała strzałem z dystansu Siergiej Kosorotow.

Berthold najlepszy miotacz w Norwegii

W Norwegii najbardziej utytułowanym miotaczem był Sebastian Barthold, który zdobył sześć bramek. Ostatni raz Skandynawowie, szkoleni przez byłego menedżera Bundesligi Christiana Berge, zdołali wygrać mecz o mistrzostwo Europy z Hiszpanią w 1998 roku.

Serwis Informacji Sportowej (SID)

Wszystko o Mistrzostwach Europy w Piłce Ręcznej 2022 na skysport.de:

EHF Euro 2022 aktualności
Wszystkie filmy EHF Euro 2022
Wyniki na żywo EHF Euro 2022
Harmonogram Mistrzostw w piłce ręcznej
Stoły na mistrzostwa w piłce ręcznej
Wyniki Mistrzostw Europy w piłce ręcznej
FAQ: Wszystkie informacje na temat EM i nadawania

Wszystkie inne ważne wiadomości ze świata sportu znajdziecie w aktualnościach.

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.