Operator Nord Stream 2 zaprzecza zamiarowi ogłoszenia upadłości

Fot. Władimir Iwanowo (V)

Rosyjski operator drugiego gazociągu eksportowego przez Bałtyk do Niemiec, Nord Stream AG, którego jedynym beneficjentem jest rosyjski Gazprom, zaprzecza wczorajszym doniesieniom mediów, że zamierza ogłosić upadłość, powołując się na Polskie Radio, powołując się na Nord Stream AG.

Według jego źródeł, Reuters poinformował, że firma zarejestrowana w Szwajcarii skonsultowałaby się z doradcą finansowym w celu pokrycia części swoich długów i mogłaby oficjalnie wszcząć postępowanie upadłościowe w szwajcarskim sądzie w ciągu tygodnia.

Z kolei niemiecki nadawca Welt pridr, Nord Stream AG, rozwiązuje umowę o pracę z centralą w Szwajcarii, która zatrudnia ponad 140 pracowników.

Obecnie spółka poinformowała jedynie władze lokalne o przymusowym rozwiązaniu umowy z pracownikami w sprawie sankcji nałożonych przez Nord Stream 2 AG w Stanach Zjednoczonych – poinformowała spółka, powołując się na polskie radio.

Ponad tydzień później kanclerz Niemiec Olaf Scholz w odpowiedzi na agresję Rosji na Ukrainę zawiesił proces certyfikacji gazociągu, który wymagał podłączenia, i nakazał Ministerstwu Gospodarki anulować raport złożony do federalnego sieć certyfikacji. Agent.

Wkrótce po inwazji rosyjskiej na sąsiedni kraj Stany Zjednoczone nałożyły sankcje na Nord Stream 2 AG.

55 miliardów metrów sześciennych rocznego przepływu, prawie 10 miliardów. Rurociąg, który został ukończony i wypełniony gazem, ma podwoić przepustowość rosyjskiego korytarza eksportowego gazu przez Morze Bałtyckie.

Partnerami Gazpromu w projekcie są Wintershall i Uniper w Niemczech, OMV w Austrii, Engie we Francji i Dutch Shell w Holandii jako uczestnicy finansowania i przyszli beneficjenci.

Nord Stream 2 AG zwolnił już ponad 140 pracowników.

Śledź wszystkie wiadomości z piątku w tym kanale informacyjnym.


Powielanie informacji BNS w mediach jest zabronione w mediach i na stronach internetowych bez zgody UAB „BNS”.

Wybierz firmy i tematy, które Cię interesują. źródła.