Polska: Komisarz ds. Praw Człowieka Amtsberg krytykuje politykę azylową

Nadal nie ma rozwiązania dla migrantów z polsko-białoruskiego pogranicza – krytykuje komisarz ds. praw człowieka niemieckiego rządu. Wiele osób nie ma perspektywy.

Nowa komisarz rządu federalnego ds. praw człowieka, Luise Amtsberg (Zieloni), skrytykowała politykę azylową Polski. „Będę pracował, aby osoby, które przybywają na europejskie granice zewnętrzne, mogły ubiegać się o ochronę, która następnie zostanie zbadana uczciwie i obiektywnie. To prawo zostanie zniesione na granicy polsko-białoruskiej” – powiedział „Spiegelowi” Amtsberg. .

Jak dotąd nie ma europejskiego rozwiązania dla osób, które wjechały do ​​kraju przez Białoruś, a następnie wjechały do ​​UE nielegalnie przez granice Polski lub Litwy. W grudniu polski rząd przedłużył ograniczony dostęp do obszaru przygranicznego. Istnieją również doniesienia o tak zwanych nielegalnych „odpychaniach”, w których migrantom uniemożliwia się siłą przekraczanie granicy.

Według Amtsberga, UE dała się naciskać białoruskiemu przywódcy Aleksandrowi Łukaszence: „To była próba szantażu i przyniosła skutek – nie dlatego, że się poddaliśmy, ale dlatego, że pokazała, że ​​kiedy witaliśmy uchodźców w UE, jest to wyraźnie widoczne”. niezdolny do mówienia jednym głosem.”

Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.