Polska: sala Cavatina posiada nagłośnienie

W sali Cavatina zainstalowano duże nagłośnienie Głos Elektro I Dynacord Zainstalowany. Nowo otwarta sala wyposażona jest teraz w wzmacniacz mocy Dynacord IPX10:8 i silnik miksujący matrix MXE5.

W Cavatina Hall znajdują się biura, studio nagrań, sala kameralna i sala koncertowa. Zdjęcie: Boscha

Sześciopiętrowy budynek zlokalizowany jest w historycznym mieście Bielsko-Biała, pośród Beskidów na południu Polski. Posiada 9 000 metrów kwadratowych nowoczesnych biur, studio nagrań, salę kameralną i salę koncertową na 1000 miejsc. Sama sala jest własnością polskiej firmy Cavatina i według niej jest pierwszą salą koncertową w Polsce będącą własnością prywatną i finansowaną.

Jako duży i wszechstronny obiekt, Cavatina Hall potrzebowała kompletnego systemu nagłośnienia dla różnych obszarów. Powinno to być na tyle elastyczne, aby zaspokoić różne potrzeby pracowników biurowych i widzów teatralnych. Dlatego Audio Plus, firma odpowiedzialna za koordynację i współprojektowanie rozwiązania, sięgnęła po rozbudowane portfolio Electro-Voice i Dynacord.

Sercem tego rozwiązania jest elektronika Dynacord, z matrycowym silnikiem miksującym MXE5 i wzmacniaczem mocy IPX10:8. Wzmacniacze wielokanałowe IPX są specjalnie zaprojektowane do instalacji stacjonarnych i oferują wyrafinowane przetwarzanie głośników. IPX wykorzystuje także technologię VLD (Variable Load Drive) firmy Dynacord. Użytkownik może określić dla każdego kanału, czy głośniki Low-Z czy High-Z 70V/100V działają w oparciu o technologię Direct Drive bez konieczności stosowania transformatora wyjściowego. IPX10:8 był „idealnym wyborem” dla tego projektu, ponieważ może wykorzystywać tę technologię do ośmiu kanałów.

Zlokalizowana na południu Polski Cavatina Hall została otwarta we wrześniu 2021 roku.

Zlokalizowana na południu Polski Cavatina Hall została otwarta we wrześniu 2021 roku. Zdjęcie: Boscha

„IPX 10:8 to serce systemu audio – chcieliśmy czegoś optymalnego technicznie pod względem sterowania, a ten wzmacniacz umożliwia indywidualne sterowanie każdym kanałem, a także wejściami analogowymi Dante i OCA poprzez wejścia sieciowe OMNEO – jest to dla nas niezwykle elastyczne rozwiązanie” – wyjaśnia Stanisław Mielczarek, inżynier wsparcia technicznego w Audio Plus. „Wybraliśmy MXE5, ponieważ jest to uniwersalny procesor, który uzupełnia pozostałe systemy w Sali Cavatina – poprzez oprogramowanie SONICUE Sound System. idealnie wpasowuje się w tego typu projekty i pozwala nam na pełną kontrolę nad całym systemem routingu i przetwarzania sygnału dla głośników PA” – dodaje Tomasz Ibrom, inżynier projektu i instalacji w firmie Audio Plus, odpowiedzialny za integrację systemu w firmie Cavatina. Hall był, dodany.

Elektronika Dynacord zasila zestaw głośnikowy 100 V firmy Electro-Voice. „Głośniki EVID są dostępne w szerokiej gamie modeli w tej serii i były idealnym wyborem ze względu na możliwości montażu” – mówi Ibrom. „Każdy element jest dokładnie dostosowany do miejsca, w którym się znajduje. »

Dynacord i Electro-Voice wyposażyły ​​salę Cavatina w nagłośnienie.

Dynacord i Electro-Voice wyposażyły ​​salę Cavatina w nagłośnienie. Zdjęcie: Boscha

W głównej sali za drewnianymi panelami dźwiękowymi po obu stronach sceny ukryto parę głośników Electro-Voice FM6.2. Są one podłączone do systemu domofonowego RTS i umożliwiają rozmowę z artystami na scenie. Organizator wydarzenia może wykorzystać system poprzez bezprzewodowy mikrofon Electro-Voice do komunikacji z muzykami podczas prób. „Ten dodatkowy system sprawdza się doskonale, ponieważ język jest bardzo prosty w zrozumieniu, a głośniki są całkowicie niewidoczne” – wyjaśnia Ibrom. „Zespół Cavatina Hall jest z tego bardzo zadowolony”.

Mikrofony Electro-Voice zostały również wybrane na scenie, aby zaspokoić szeroki zakres potrzeb wokalnych i instrumentalnych. Należą do nich mikrofony mikrokondensatorowe RE97Tx, mikrofony instrumentalne ND44, ND46 i ND66, a także kultowe modele RE20 i RE320 ze zmiennym formatem D.

Lobby charakteryzuje się teraz „wyjątkową wydajnością” pod względem łączności, co dobrze komponuje się z innowacyjną estetyką wielofunkcyjnego budynku. Marcin Smolik, producent i dyrektor generalny Cavatina Hall, podsumowuje: „Jesteśmy jedną z niewielu hal w Europie, która posiada taki system i jest w czołówce. Nasza technologia to przyjemność dla artystów, a dla publiczności, jest synonimem jakości.

(Stadionwelt, 13 lipca 2022 r.)

Grayson Hayes

„Komunikator. Profesjonalny badacz kawy. Irytująco skromny fanatyk popkultury. Oddany student. Przyjazny ćpun mediów społecznościowych”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *