Polska zachęca polskie firmy do współpracy z Tajwanem – aktualności

Polska zachęca polskie firmy do współpracy z Tajwanem – Aktualności – RTI Radio Taiwan International

Witam drodzy przyjaciele!
Aby korzystać ze wszystkich funkcji RTI, musisz włączyć Javascript.
Wygląda jednak na to, że JavaScript został wyłączony lub nie jest obsługiwany przez Twoją przeglądarkę. Zmień opcje przeglądarki, aby włączyć obsługę JavaScript i spróbuj Ponownie.


:::

Polska zachęca polskie firmy do współpracy z Tajwanem
Marcin Przydacz, Wiceminister Spraw Zagranicznych RP (Źródło: strona Twittera Ambasady Stanów Zjednoczonych w Polsce)

Tajpej – 18 lutego 2022 r. Polska szuka nowych sposobów na poprawę współpracy gospodarczej z Tajwanem. O tym powiedział w środę w wywiadzie dla indyjskich mediów wiceminister spraw zagranicznych Marcin Przydacz.

Indyjski kanał informacyjny zapytał Przydacza w wywiadzie na żywo, czy Polska pójdzie w ślady Litwy w zacieśnianiu więzi z Tajwanem. Przydacz podkreślił, że Polska nadal będzie realizowała politykę jednych Chin. Dodał jednak, że polskie firmy powinny wykorzystywać więcej okazji do handlu z główną potęgą gospodarczą, Tajwanem.

Polska będzie nadal utrzymywać stosunki z Chinami, ale będzie też szanować decyzje dotyczące polityki zagranicznej innych krajów – powiedział Przydacz.

W ostatnich tygodniach Chiny zmieniły sankcje gospodarcze wobec Litwy i zmusiły zagraniczne firmy do ograniczenia handlu z Litwą.

uwagi

Obecnie w tej sekcjiNieprzerwany


Howell Nelson

„Typowy komunikator. Irytująco skromny fan Twittera. Miłośnik zombie. Subtelnie czarujący fanatyk sieci. Gracz. Profesjonalny entuzjasta piwa”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *